K. Vitkausko paskaita „Naujagimio ir kūdikio maitinimas. Žindymo sėkmės formulė“

Kovo 2 dieną Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biuras kvietė radviliškiečius į Radviliškio rajono  viešąją biblioteką, kurioje lektorius, gydytojas, žindymo konsultantas, knygos „Kūdikio žindymas“ autorius – Kazimieras Vitkauskas skaitė paskaitą „Naujagimio ir kūdikio maitinimas. Žindymo sėkmės formulė“.

Pirmojoje paskaitos dalyje lektorius atskleidė motinos pieno ir dirbtinio maisto žaliavos – karvės pieno, iš kurio gaminami mišinukai sudėties skirtumus. Taip pat paaiškino kodėl natūralus maitinimas, žindymas yra geresnis nei dirbtinis maitinimas. Pasak lektoriaus, natūralus žindymas duoda naudos  ne tik kūdikiui, bet ir mamai, tėčiui ir net gydytojui.

Antrojoje dalyje lektorius dalinosi naudingais patarimais žindymo tema. Paaiškino moters pieno liaukų sandarą, aptarė pieno gamybos krūtyse reguliuojančius veiksnius, paaiškino, kaip tinkamai priglausti kūdikį prie krūties, kad ir vaikučiui lengviau maitintis, ir mamai nesukeltų maitinimas skausmo.

Trečioje paskaitos dalyje lektorius paaiškino motinos ir kūdikio nuolatinio buvimo kartu svarbą. Taip pat pasidalino, kuo yra svarbūs artimieji ir kaip jie gali pagelbėti maitinančiai mamai, kodėl yra svarbi mamos mityba, bei atsakė į mamoms rūpimus klausimus.

Tariame ačiū lektoriui už puikią ir išsamią paskaitą, tikimės, kad paskaita buvo naudinga ir susirinkusieji išgirstas žinias galės panaudoti praktiškai.