„Dantukų mokykla“ Vaižganto progimnazijos priešmokyklinių grupėms

Sveika burnos ertmė užtikrina ne tik sveiką gyvenimo kokybę, bet ir apsaugo nuo daugelio ligų. Burnos higiena svarbi  visą gyvenimą – ir išdygus pirmajam dantukui, ir prižiūrint pastoviuosius dantis. Svarbu nuo pat mažų dienų mokyti vaikus tinkamos burnos higienos įpročių bei įgūdžių.

Šių metų vasario mėnesį Radviliškio Vaižganto progimnazijoje priešmokyklinėse grupėse: „Pelėdžiukai“, mokytoja Ona Gabėnienė, grupėje „Boružiukai“, mokytojos padėjėja Vaida Naičenko, grupėje „Drugeliai“, mokytoja Jolanta Pocevičiūtė ir PU IV grupėje, mokytoja Jurgita Bačanskienė, vyko renginiai burnos higienos ir sveikos mitybos temomis.

priešmokyklinukams organizuotos sveikatos pamokėlės „Dantukų mokykla“. Pamokų tikslas – išmokti rūpintis savo dantimis, juos pažinti ir tyrinėti, aiškintis, kas saugo, stiprina, gražina dantis, o kas jiems kenkia. Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė kartu su mokytojomis pamokė, kaip taisyklingai valyti dantukus, demonstravo tai ant dantukų maketų su dantų šepetukais. Vaikai parodė, kaip jiems sekasi tai daryti patiems. Peržiūrėjome ir aptarėme filmą „Kariesiukas ir Bakteriukas“. Pamokos eigoje vaikai darbeliais, „Kas dantukams kenkia?“, įtvirtino gautas žinias. Mokinukai pakviesti dalyvauti piešinių parodoje ,, Dantukų mokykla“. Visi priešmokyklinukai gavo po „Dantukų valymo dienoraštį“.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Loreta Kučinskienė