Maisto pasirinkimo piramidė

Gegužės 9-10 dienomis priešmokyklinio ugdymo grupės mokiniai, jų mokytoja Jurgita Bačanskienė, kartu su visuomenės sveikatos priežiūros specialiste, vaikams pristatė maisto pasirinkimo piramidę. Vaikai sužinojo apie maisto produktų grupes ir atliko kūrybinę užduotį, kurios metu reikėjo sukurti plakatą – maisto pasirinkimo piramidę. Mokiniams reikėjo iškirpti maisto produktų atvaizdus ir priklijuoti juos tinkamoje maisto grupėje.

Sveikos mitybos pagrindą sudaro produktai, kurių rekomenduojama suvalgyti daugiausiai. Tai: kruopos, duona, makaronai, bulvės bei daržovės ir vaisiai. Tai, maisto produktai, kurie turi daug skaidulinių medžiagų, kompleksinių angliavandenių, vitaminų, mineralų.

Maitinimosi piramidės viduryje – pienas ir jo produktai, mėsa, žuvis, kiaušiniai, riešutai, sėklos ir augaliniai riebalai. Juos patariama valgyti kasdien, bet rečiau, saikingai.

Maisto pasirinkimo piramidės viršūnėlėje sudėti tie produktai, kurių galima atsisakyti ar bent jau vartoti labai retai: cukrus, saldainiai ir kiti saldumynai, sviestas, druska, saldinti gėrimai, riebalai. Juos rekomenduojama vartoti saikingai, retai, tikrai ne kasdien.

Maisto pasirinkimo piramidės pagrinde išrikiuotos net 8 vandens stiklinės.

Labai svarbu kasdien gerti pakankamai skysčių. Pakankamas vandens kiekis – tai vienas iš svarbiausių dalykų mūsų organizme užtikrinti reikiamą medžiagų apykaitą, maisto medžiagų pasisavinimą, šalinimą. Reikalingo išgerti vandens kiekį reiktų skaičiuoti taip: vienam žmogaus ūgio centimetrui kasdien būtini 10 mililitrų vandens. Tad 1,6 m. ūgio moteriai reikėtų išgerti 1,6 litro vandens, o 2 metrų ūkio vyrui – 2 litrus vandens.