Radviliškio Vaižganto progimnazijoje kalbėta apie rūkymą ir elektronines cigaretes“

Gegužės 3 dieną, lektorius Artūras Šiukšta, progimnazijos aštuntų, septintų ir šeštų klasių mokiniams skaitė paskaitas, ypač aktualia tema paauglių tarpe, apie rūkymą ir šiuo metu tapusiomis populiariomis, elektronines cigaretres.  Lektorius apgailestauja, kad elektroninių cigarečių rūkimas, tai dar viena „veikianti“ tabako gamintojų reklama apie neva „sveikesnį dūmą“, „Eco dūmą“. Deja, tuose dūmuose nėra nieko „eko“ ar juo labiau sveiko. Nikotino kiekis rūkant elektronines cigaretes gaunamas didesnis, neribotas, nei rūkant įprastas cigaretes, įspėjo lektorius. Nuplikytos kojos, rankos, išmušti dantys – tai vis elektroninių cigarečių „petardų“ padariniai.

Lektorius kvietė paauglius būti budriems ir nepakliūti į tabako gamintojų pinkles, cituodamas vieno iš „Winston“ atstovo Davydo Goerlitzo komentarą, pasakytą tabako kontrolės komisijos apklausoje JAV dar 1989-aisiais: „Mes nerūkome mėšlo, mes jį tik parduodame kvailiams ir vaikams“. Toks požiūris išlikęs ir šiandien – jaunimas yra ta vartotojų kategorija į kurią nutaikytas tabako gamintojų taikiklis.

Šiuo metu Lietuvoje beveik 80 proc. rūkančiųjų elektronines cigaretes yra mokyklinio amžiaus vaikai. Primename, kad šalies ugdymo įstaigose draudžiama turėti ir rūkyti elektronines, bei įprastas cigaretes.

Socialinė pedagogė Aurelija Petronytė
Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Loreta Kučinskienė
Daugiau informacijos: www.blaivus.com