„Sveikatiados iššūkis – pieno kokteilis“ lopšelyje – darželyje „Kregždutė“

Ikimokyklinės įstaigos „Pelėdžiukų“ grupės vaikais karu su auklėtojomis Roberta ir Aušra  dalyvauja: „Sveikatiados“ projekte. „Sveikatiada“ – tai ilgalaikė sveikos gyvensenos ugdymo programa, kuri suteikia vaikams žinių ir praktinių įgūdžių apie sveikatą, mitybą ir fizinį aktyvumą.  Organizuojami vaikams įdomūs ir patrauklūs renginiai, kurių metu ugdytiniai plečia savo žinias ir supratimą sveikos mitybos ir fizinio aktyvumo srityse. Veiklose dalyvauja ne vien ugdytiniai, bet ir auklėtojos, auklėtojų padėjėjos, įstaigos administracijos darbuotojai, tėveliai.

 

Šie mokslo metai „Sveikatiados“ projekte yra maisto pasirinkimo piramidės metai. Todėl „Sveikadiados“ maisto detektyvai užuominų ieško pasinaudodami maisto pasirinkimo piramidės informacija. Projekto dalyviai gauna daug įvairių užduočių, kurias per nurodytą laiką turi atlikti. Surašyti trūkstamas maisto pasirinkimo piramidės dalis, atsakyti į klausimą – kokį kiekį vaisių ir daržovių turi suvalgyti kasdien, atspėti apie kokius vaisius kalba pateiktos užuominos, aptarti grūdinius produktus ir t.t.

Vasario – kovo mėnesio užduotis – „Sveikatiados iššūkis – pieno kokteilis“- tai tęstinis viruso pagrindu įgyvendinamas konkursas. Tikslas: skatinti pieno produktų vartojimą vaikų tarpe, kad pienas taptų labai gardžiu gėrimu – kokteiliu. Visa lopšelio – darželio „Kregždutė“  bendruomenė „Pelėdžiukų“ grupės paskatinta priėmė „Sveikatiados iššūkį – pieno kokteilis“. Be pagrindinio kotelio sudedamosios dalies – pieno kiekvienas projekto  dalyvis skanino vaisiais, uogomis, daržovėmis. Sveikai gyventi yra smagu!

VSPS A. Lukošienė