Veiksmo savaitė be patyčių Apksniupių pagrindinėje mokykloje

Kaip ir kiekvienais metais Alksniupių pagrindinė mokykla kovo 20-24 d. dalyvavo akcijoje ,,VEIKSMO SAVAITĖ BE PATYČIŲ“ . Mokykla tam ruošėsi jau nuo sausio mėnesio, kai kurie piešė plakatus, kiti nugrimzdo į savęs paieškas ir kūrė dainą prieš patyčias.

Pirmadienis prasidėjo nuo paveikslo iš plastikinių kamštelių  klijavimo.  Ir maži, ir dideli  klijavo įvairiaspalvę širdį. Pirmame mokyklos aukšte buvo eksponuojami plakatai, kuriuose  mokiniai perteikė savo mintis, kaip kovoti, kad nebūtų patyčių.

Visą savaitę, ilgųjų pertraukų metu, bibliotekoje buvo ,,TYLOS ERDVĖ“ ir  vaikai žiūrėjo prevencinius filmukus. Klasės valandėlių metu dalyvavo užsiėmimuose, filmų peržiūrose ir diskusijose. Antradienį užbaigėme trankiai – su muzika ir šokiais. Vadovaujant mokytojai Virginai, visi trepsėjome pagal lietuvių liaudies muziką, nes šokis –  labai gera bendravimo forma.

Trečiadienį mokykloje pradėtas vykdyti Lietuvos kino centro inicijuotas kino edukacijos projektas ,,KINO KLUBAS“, kuris yra tarptautinio projekto „Europos kino klubų ir mokyklų licencijavimas“ dalis, vykdoma Didžiosios Britanijos kino edukacijos organizacijos „Film Literacy Europe“.  Į biblioteką susirinko būrys 6-7 klasių kino gerbėjų ir mylėtojų, žiūrėjo lietuvišką trumpametražį filmą ,,ANGLIJOS KARALIENĖ PAGROBĖ MANO TĖVUS“ apie mažą mergaitę, kurią kiemo draugai pravardžiuoja ,,našlaite“, nes jos tėvai negrįžta iš emigracijos Londone. Po peržiūros vyko diskusija apie filmo prasmę, labiausiai įstrigusias scenas.

Ketvirtadienį buvome pakviesti į Šeduvą, kur vyko respublikinė konferencija ,,PATYČIOMS – STOP“. Ten šeštokės pristatė savo kūrybos dainą ,, BŪKIME DRAUGAIS“,  aštuntokės prevencinį plakatą, dalyvavo įvairiuose žaidimuose ir diskusijose.

,,ŽEMĖS DIENOS“ renginyje buvo savaitės veiklų apibendrinimas, lankstinukų dalijimas,  dainos pristatymas mokyklos bendruomenei. Už dalyvavimą dainų konkurse ,,PATYČIOS BIJO TAVO NEPRITARIMO“ padėkos įteiktos:  6 kl. mokinei Aidai Barevičiūtei,  6 kl. mokinėms Emai Raminaitei, Odetai ir Evelinai Jermalavičiūtėms,  5 kl. mokinei Gabijai Liubavičiūtei. Taip pat už dalyvavimą plakatų konkurse ,,PATYČIOS BIJO TAVO NEPRITARIMO“ padėkas gavo 7 kl. mokinė Augusta Baginaitė bei 8 kl. mokinė Monika Kopustinaitė.

Socialinė pedagogė Inga Petraitienė