Pirmokai mini „Košės dieną“

Nuo 2014 m. Malsenos iniciatyva Lietuvoje minima pasaulinė košės diena. Dalyvaujantiems akcijoje, Malsena dovanoja košę ir edukacinę medžiagą (knygeles) su įvairiomis užduotimis. Akcija siekiama, kad vaikai žinotų kokie maisto produktai naudingi organizmui, kasdien valgytų maistingus ir naudingus maisto produktus ir atsisakytų nesveikų užkandžių.

Spalio 10-ąja  Radviliškio Vinco Kudirkos progimnazijos  1b ir 1c klasių  pirmokai, kartu su kitais Lietuvos vaikais, dalyvavo šioje akcijoje ir rytą pasitiko pusryčiams valgydami sveiką ir gardžią avižinę košę su braškėmis.

Edukacinė knygelė, skirtą košės dienai, mokinius supažindino su malūno gyventojais Dribse ir Dribsiu,  kvietė kartu keliauti į malūną, kuriame jie žaidžia , mokosi ir gardžiai valgo. Pirmokai  apsilankė malūno virtuvėje, kur susipažino su sveikos mitybos piramide ir sužinojo, jog  visos maisto produktų grupės yra reikšmingos, tik reikia žinoti ką ir kiek valgyti. Valgomajame ieškojo „kas yra kas“, biologijos klasėje sužinojo jog grūdiniai produktai ne tik „šauniai pasotina, suteikia energijos“, bet ir aprūpina organizmą vitaminais ir mineralais. Istorijos klasėje mokiniai susipažino su  grūdo kelione nuo sėjos iki lėkštės, o kulinarijos klasėje teko išbraukti nors ir skanius, bet sveikai mitybai nederančius produktus: saldainius, šokoladą, bandeles ir t.t.

Knygelėje Dribsis ir Dribsė renkasi ir mokiniams pataria rinktis produktus pažymėtus „rakto skylute“. Tai produktai, kurie turi mažiau riebalų, cukraus, druskos, ir turi daugiau maistinių skaidulinių medžiagų.

Pirmokams košė labai patiko. Nuo šiol jie žino, jog košė pusryčiams yra ne tik naudinga, suteikia energijos visai dienai,  bet ir labai gardi.

 VSPS Birutė Jučienė