Linksmi ir aktyvūs Radviliškio sakaliukai lankėsi visuomenės sveikatos biure

Vakar, birželio 21 dieną, Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biure lankėsi Radviliškio sakaliukų skyriaus stovyklautojai.

Stovyklautojams trumpai buvo pristatyta biuro veikla, pristatytos priemonės, kurias naudoja visuomenės sveikatos biuras prevencijos ir mokymo tikslais. Su vaikučiais pasišnekėtą, kodėl geriau nerūkyti, parodyta kiek per metus pas rūkantį žmogų susikaupia dervų, pristatytas streso matuoklis, išbandyta užspringimo liemenė ir parodyta, kaip teikti pirmąją pagalbą jei žmogus užspringo.

Bene didžiausią susidomėjimą vaikams sukėlė „lašiniai“, kuriuos užsidėję vaikai mėgino pasilenkti ir pasiekti savo batukus bandydami juos atsirišti ir užsirišti bei girtumo akiniai su kuriais išėjus į laiką reikėjo atlikti užduotis.

Kadangi žinome kaip sveiką judėti ir būti gryname ore, apžiūrėjus ir pristačius priemones visi kartu patraukėme į lauką, kur ant kieme esančios pievelės galėjome smagiai pažaisti. Sustoję žolėje specialiu matuokliu visi kartu patikrinome UV spinduliuotės lygį ir įsitikinome, kad saulytė nepavojinga ir drąsiai galime žaisti pievoje.

Susiskirsčius į braškių ir aviečių komandas vaikai, užsidėję girtumo akinius, turėjo apeiti kliūtį ir perduoti kamuolį kitiems komandos draugams. Taip pat pievoje vaikams reikėjo kuo greičiau rasti sveiko maisto produktus.  Vaikai su šia užduotimi susitvarkė labai šauniai ir iš pievoje nesislepiančių kortelių pririnko gausybę sveiko maisto produktų.

Visuomenės sveikatos biuras labai džiaugiasi sulaukęs tokių aktyvių ir sveikata besidominčių svečių. Tikimės, kad su Radviliškio sakaliukų skyriumi susitiksime dar nesyk.