Mokinių konferencija „Kaip padėti sau ir artimui?“

     Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biuro kasmet balandžio mėnesį organizuojamos mokinių konferencijos ragina atkreipti visos visuomenės dėmesį į aktualias sveikatos problemas. Kasmet mokiniai ir jiems padedantys pedagogai, visuomenės sveikatos specialistai, dirbantys ugdymo įstaigose, kartu pagal pasiūlytą temą ruošia pranešimus ir pristato konferencijos metu.

      Pasaulinė sveikatos organizacija kasmet balandžio 7 dieną mini Pasaulinę sveikatos dieną. Šių metų tema  – „Depresija“, todėl šia, itin jautria ir aktualia tema pasiruošė net dvylika mokinių komandų iš Gražinos pagrindinės, Jaunimo mokyklų, Lizdeikos, Vaižganto, Šeduvos, Grinkiškio J. Poderio, Šiaulėnų M.Šikšnio, Baisogalos, Sidabravo gimnazijų.

IMG_3723

     Konferencijos pradžioje sveikinimo žodį tarė Radviliškio rajono savivaldybės mero pavaduotojas Kazimieras Augulis. Jis pasidžiaugė, kad mokiniai ruošiasi ir kasmet dalyvauja visuomenės sveikatos biuro organizuojamose konferencijose, tuo parodydami, kad jiems svarbu ne tik sveikai maitintis, daug judėti ar grūdintis, bet svarbi jų pačių ir artimųjų, draugų psichinė sveikata.

     Konferencijoje dalyvavę mokiniai kartu su jiems padėjusiomis pasiruošti pedagogėmis bei visuomenės sveikatos priežiūros specialistėmis, stebino paruoštų darbų brandumu, žiniomis, atliktų tyrimų originalumu. Džiugu buvo matyti mokinius, jau ne pirmus metus dalyvaujančius mūsų organizuojamose konferencijose – užaugusius, drąsiai skaitančius pranešimus bei laisvai reiškiančius mintis. Ši patirtis, akivaizdu, duoda daug daugiau nei vien žinias. Mažiau drąsūs pirmą kartą dalyvaujantys mokiniai taip pat buvo parengę įdomius, nenuobodžius pranešimus, atlikę įvairias apklausas savo mokyklose ir pateikę jų rezultatus kitiems klausytojams.

Konferencijos pabaigoje visiems dalyviams buvo įteiktos padėkos bei atminimo dovanėlės. Apibendrindama visus konferencijoje girdėtus pranešimus, Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biuro direktorė Justina Kvietelaitienė pasidžiaugė, kad mokiniai geba paruošti pranešimus ir gana jautriomis, tačiau be galo svarbiomis temomis. Jų perduota informacija kitiems klausytojams –  svarbi žinutė visiems, jog svarbu padėti kartais sau, kartais – artimui.

Pranešimai: