RTVMC jaunimas diskutavo apie rūkymo žalą

Artėjant Pasaulinei dienai be tabako, gegužės 24 dieną Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biuro stiprinimo specialistė Ieva Vileikytė lankėsi Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centre. Čia ji skaitė paskaitą „Rūkymui sakome NE“.

Paskaitos metu diskutuota apie rūkymo sukeliama žalą tiek pačiam vartojančiajam, tiek ir šalia esančiam. Priminta, kad rūkantis žmogus kenkia ne tik sau, bet ir aplinkiniams. Šalia rūkančiojo esantys žmonės kartu su cigarečių dūmais įkvėpia nikotiną ir kitas žalingas medžiagas. Tai kenkia sveikatai ne ką mažiau nei aktyvus rūkymas. Taip pat aptarta kaip rūkymas kenkia žmogaus išvaizdai, sveikatai bei finansams. Paskaitos metu buvo paskaičiuota ir pristatyta kiek galėtų žmogus sutaupyti jei mestų rūkyti. Taip pat pristatytos ir mokomosios priemonės. Jie galėjo pamatyti kiek dervų esančių cigaretėje susikaupia žmogaus plaučiuose jei per dieną suvartojama po 10 cigarečių . Taip pat pademonstruotas muliažas vaizduojantis, jog visas psichoaktyvias medžiagas, kurias vartoja mama, gauna ir vaikas.

Labai džiugu, kad dalyvavusieji paskaitoje aktyviai įsitraukė į praktinę užduotį. Susiskirstę į tris grupes RTVMV mokiniai diskutavo apie rūkymo teikiamą naudą ir žalą. Vėliau visus teiginius užrašė ant lipnių lapelių ir juos kabino ant sienos. Sukabinus visus lapelius mokiniai patys galėjo įsitikinti, kad visgi rūkymas teikia žymiai daugiau žalos nei naudos, kadangi ant sienos buvo matyti vos keli lapeliai su teiginiais apie rūkymo naudą, o visi kiti teiginiai buvo apie rūkymo žalą bei teigiamus dalykus jei nerūkoma.