,,Sveikiausias mokytojas 2017“

Šių metų rudenį Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biuras pirmą kartą paskelbė konkursą „Sveikiausias mokytojas 2017“, kurio tikslas – formuoti teigiamą požiūrį į sveiką gyvenseną, skatinant rajono ugdymo įstaigų pedagogus savo pavyzdžiu skleisti sveiko gyvenimo būdo idėjas ugdytiniams, išrinkti ir apdovanoti skatinamaisiais prizais pasiūlytus mokyklų bendruomenių kandidatus.

Kandidatą į konkursą turėjo galimybę siūlyti visos rajono ugdymo įstaigų bendruomenės: mokiniai, tėvai, mokytojai ir kiti ugdymo įstaigų darbuotojai. Rekomenduojamą kandidatą reikėjo apibūdinti, įvardinant jo indėlį į sveiko gyvenimo būdo propagavimą savo asmeninėje bei darbinėje aplinkoje, rodant pavyzdį kitiems.

Žmogaus elgesys gali būti pagrindinė sveikatos problemų priežastis, bet taip pat gali būti ir pagrindinis jų sprendimo būdas: pakeisdamas savo elgesį žmogus gali išspręsti daugelį sveikatos problemų ir neleisti kilti naujoms. Pastebėta, kad savo sveikata ir ligų profilaktika besirūpinantys žmonės dažnai tampa pavyzdžiu aplinkiniams, sulaukia net ir pasekėjų, kurie susižavi, matydami energingą ir sveiką draugą, kaimyną ar kolegą. Organizuojant šį konkursą, norėjome atkreipti dėmesį į tokius aktyvius žmones ir juos paskatinti, ypač todėl, kad jie dirba ugdymo įstaigose ir jų gražiu pavyzdžiu, tikimės, gali pasekti ne tik bendradarbiai, bet ir augantys šalia ir viską stebintys vaikai. Juk auklėjimo pavyzdžiu veiksmingumas – jau seniai įrodytas.

Taigi, mūsų biuro darbuotojai išrinko ir atminimo dovanėlėmis bei padėkomis paskatino šiuos nominantus:

Grinkiškio Jono Poderio gimnazijos psichologę Agnę Burkauskaitę, kurios vienas pagrindinių prioritetų gyvenime ir darbe – psichinės sveikatos ugdymas ir stiprinimas. Tačiau Agnė nepamiršta ir fizinės sveikatos stiprinimo – kasdien bėgioja, mankštinasi, 12 kilometrų į darbą važiuoja dviračiu, jei tik leidžia oro sąlygos, nevartoja alkoholio, kavos, į mitybos racioną įtraukusi daug grūdinės kilmės produktų, vaisių, daržovių.

Sidabravo gimnazijos kūno kultūros mokytoją Vitą Masėnienę. Tai žmogus, kuris savo energija, sveiku požiūriu į gyvenimą išsiskiria iš aplinkinių. Mokytoja Vita su mokiniais ne kartą dalyvavo rajono ir Lietuvos kūrybiniuose konkursuose, įvairiuose projektuose, neretai juose ir laimi, veda seminarus rajono kūno kultūros mokytojams, sporto ir sveikatos renginius Sidabravo gimnazijos ir seniūnijos bendruomenei, netradicines integruotas kūno kultūros ir kitų dalykų pamokas – išvykas į gamtą, skaito paskaitas.

Radviliškio lopšelio-darželio „Kregždutė“ auklėtoją Zenę Vaicekauskienę. Glaudžiai bendradarbiaudama su ugdytiniais, jų tėvais formuoja teigiamą požiūrį į sveikatą kaip vertybę, taiko įvairius fizinio aktyvumo skatinimo būdus: kartu su jais mankštinasi, žaidžia judrius žaidimus, nuolat kartu su vaikais rengia išvykas į gamtą, ekskursijas, savo asmenine veikla ir pavyzdžiu skatina sveikai gyventi, judėti. Ji yra nuolatinė dviračio žygių dalyvė.

Vaižganto progimnazijos mokytoją Audronę Slanksnienę kandidate į šią nominaciją pasiūlė Mokinių savivaldos klubas. Jie pastebėjo mokytojos energiją ir entuziazmą savo aktyvios gyvensenos pavyzdžiu užkrėsti ne tik kitus kolektyvo narius, bet ir mokinius. Mokytoja Audronė laisvalaikiu ne tik aktyviai vaikšto su šiaurietiškomis lazdomis, bet taip pat dalyvauja kultūriniame gyvenime: šoka tautinių šokių kolektyve ,,Patrepsėlis“, dalyvauja įvairiuose renginiuose, festivaliuose.

Šių žmonių sektinu pavyzdžiu turime džiaugtis ir didžiuotis! Dar smagiau, kad daugelio šių aktyvių pedagogų kandidatūras pasiūlė mokiniai.

Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biuras planuoja ir ateityje rengti panašius konkursus, skatinti žmones, kurie be jokio atlygio ir tikrai ne dėl įvertinimo skleidžia sveiko gyvenimo idėjas, atlikdami neįkainojamą darbą.