Menu Close

Darbuotojų psichikos sveikatos kompetencijų srityje didinimo mokymai

Nenuostabu, jog didėjantis gyvenimo tempas, besikeičiančios darbo sąlygos ir augantys darbdavio reikalavimai verčia žmones darbovietėje suktis intensyviau. Nepriklausomai nuo įmonės dydžio, dėl per didelio tempo vienas iš trijų darbuotojų gali patirti stresą darbe. Natūralu, jog stresas yra žmogaus kasdieninio gyvenimo sudedamoji dalis: trumpalaikis, lengvas stresas darbe kartais net padeda susikoncentruoti, motyvuoja įveikti iššūkius, tačiau ilgalaikis, sunkus stresas gali neigiamai paveikti ne tik darbo rezultatus, bet ir žmogaus sveikatą.

Europos saugos ir sveikatos darbe agentūros duomenimis, stresas yra antras iš veiksnių, susijusių su sveikatos problemomis darbe, veikiantis beveik 30% darbuotojų. Apie 50% darbuotojų dirba greitu tempu ar per įtemtai mažiausiai ketvirtį savo darbo laiko per dieną.

Pernelyg didelis darbo krūvis, ribotas užduočių atlikimo laikas, nesutarimai su bendradarbiais, reiklus ir nejautrus viršininkas – pagrindiniai veiksniai, lemiantys patiriamo streso darbe lygį.

Kviečiame Radviliškio rajono organizacijas (verslo įmones, švietimo ir mokslo įstaigas, viešojo sektoriaus organizacijas ir kt.), kurioms rūpi darbuotojų psichikos sveikata, psichosocialinė aplinka įmonėje, neigiamų psichosocialinių rizikos veiksnių mažinimas, nuo šių metų rudens dalyvauti  darbuotojų kompetencijų didinimo psichikos sveikatos srityje stiprinimo veikloje mokymus.

Gebėjimų stiprinimo veiklų trukmė – ne mažiau kaip 40 val. vienoje organizacijoje. Veiklos vyks programoje dalyvaujančioje įmonėje, darbuotojams patogiu laiku, pagal abipusiu sutarimu parengtą užsiėmimų grafiką, susidarius ne mažiau kaip 10 darbuotojų grupei. Jei programoje nori dalyvauti mažiau kaip 10 vienos įmonės darbuotojų, sudaroma jungtinė kelių įmonių dalyvių grupė.

Įmonių darbuotojų psichikos sveikatos kompetencijų didinimo programoje gali dalyvauti tik tos organizacijos, kurios yra atlikusios psichosocialinių rizikos veiksnių vertinimą darbo vietoje.

Registruotis galima jau dabar tel.: (8 683) 61707, el. paštu: s.armoniene@radviliskisvsb.lt

Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą