Minint Pasaulinę psichikos sveikatos dieną Alksniupių pagrindinėje mokykloje

Pasaulinė psichikos diena – tai dar vienas priminimas ir galimybė mums visiems įsigilinti į psichikos sveikatos problemas ir atsigręžti į tuos kuriems labiausiai reikia mūsų pagalbos ir supratimo. Psichikos sveikata yra labai svarbi šiuolaikinėje visuomenėje, nes 1 iš 5 žmonių turi psichikos problemų. Dauguma iš mūsų pažįstame žmogų, turintį tokių problemų. Tokie žmonės dažnai kenčia tyliai ir yra vieniši. Spalio 10-oji – pasaulinė psichikos sveikatos diena, puiki proga bent dienai sustoti ir pagalvoti apie savo psichinę sveikatą bei tuos, kurie turi jos problemų. Svarbu ne tik stiprinti psichinę sveikatą, bet ir toleruoti bei priimti sergančius. Stabili emocinė ir dvasinė būsena, teigiamas požiūrius, energija ir šypsena – geros savijautos ženklai.

Ta proga Alksniupių pagrindinėje mokykloje  buvo rengiama akcija: „Kaip aš jaučiuosi klasėje…?“, kurioje dalyvavo 1–4 klasių moksleiviai. Šios akcijos tikslas nuoširdžiai parodyti savo veiduką: liūdnas ar besišypsantis. Kiekvienos klasės nupieštas veidukas buvo pakabintas prie klasės durų, kad visi matytų, kokie linksmi ir gražiai besišypsantis veidukai. Pasak mokslininkų šypsena mažina stresą ir stiprina imunitetą.

Psichikos sveikata svarbi kiekvienam. Kas gi nenori džiaugtis gyvenimu, jaustis laimingas, patirti sėkmę, jausti draugų ir šeimos palaikymą? Tad linkiu kuo daugiau psichikos sveikatą stiprinančių veiksnių  Jūsų gyvenime!

 Visuomenės sveikatos specialistė Vaiva Kaklauskienė