Valgykime sveikai

Koronavirusas jau kurį laiką keičia mūsų įprastą gyvenimą, bet ar dėlto turėtumėm nebesirūpinti ką valgome? Miltai, makaronai, kilogramai cukraus, kiauliena, greitai paruošiami makaronai (sriubos) –  tikrai nepagerins sveikatos.

Didelis cukraus vartojimas turi įtakos vėžio ir diabeto atsiradimui, didina infarkto tikimybę, bei gali sukelti depresiją. Tiek pat žalos organizmui padaro visi paprastieji angliavandeniai, kurių gausu produktuose pagamintuose iš  aukščiausios kokybės miltų, ypač – kvietinių. Dažniausiai makaronai gaminami iš rafinuotų kietųjų kviečių.  Rafinavimo metu iš kviečių pašalinamos sėlenos bei gemalai – naudingiausios ir maistingiausios grūdo dalys, todėl tokiuose makaronuose gausu angliavandenių, kurie nėra naudingi sveikatai. Per didelis rafinuotų angliavandenių suvartojimas siejamas su padidėjusia širdies ligų, aukšto kraujo spaudimo bei atsparumo insulinui rizika, tad vietoj įprastų makaronų reikėtų rinktis pilno grūdo makaronus, kuriuose mažiau kalorijų ir angliavandenių, daugiau skaidulų ir kitų maistinių medžiagų.

Užpilami makaronai yra labai patogus ir skanus maistas, dėl juose esančio labai didelio druskos, nesveikų sočiųjų riebalų kiekio, skonio stipriklių ir kitų priedų.  Juose yra labai daug angliavandenių ir riebalų, bet labai mažai baltymų, ląstelienos, vitaminų ir mineralų. Valgant užpilamas sriubas, gausime tik tuščių kalorijų, greitą sotumo jausmą ir jokios naudos organizmui.

Kiauliena pasižymi naudingomis savybėmis organizmui, tačiau tai priklauso kaip ją paruošime, geriausia būtų virti, troškinti ir pateikti su daržovėmis.

Daugumai būnant namie atsirado ir daugiau laiko, tad gal vertėtų išnaudoti protingai tą laiką ir pasigaminti sveikus valgius, bei išsivirti gardžios, maistingos sriubos. Valgyti reikia šviežią maistą – jau turbūt ne kartą esame tai girdėję, tai žymiai skaniau ir sveikiau.  Ilgai laikant maistą šaldymo kameroje yra prarandamos maistinės savybės, o ir miltiniuose produktuose gali atsirasti ”nepageidaujamų svečių‘‘. Reikėtų pirktis tai, ką įprastai valgydavote, kai dar nebuvo panikos dėl koronaviruso.

Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Dovilė Eičinienė