Kaip sportuoti oro temperatūrai mušant rekordus?

Sunku nesidžiaugti, kai kas rytą pažadina skaistūs saulės spinduliai, pranašaujantys nuostabią dieną.  Regis, vasara yra pats tinkamiausias metas sportui lauke (ir ne tik), tačiau karštis gali gerokai pakišti koją suplanuotai treniruotei.

Planuokite laiką

Jei bėgiojate arba sportuojate lauke, susiplanuokite savo treniruotės laiką taip, kad netektų plušėti per patį karštį. Rekomenduojama atsikelti anksčiau, pasportuoti prieš darbą, kol gamtoje dar likusi nakties gaiva. Taip pat tinka ir vakariniai pasivaikščiojimai, jei tam yra saugios sąlygos.

Gerkite pakankamai skysčių

Treniruočių metu būtina gerti daug vandens. Karštis verčia mus daugiau prakaituoti ir tokiu oru netenkame neįprastai daug skysčių. Treniruotės metu verta šalia turėti gertuvę. Dėl skysčių trūkumo tirštėja kraujas ir širdžiai daug sunkiau jį varinėti. Tai tas pats, jei kefyrą gertume per labai ploną šiaudelį. Taigi širdis apkraunama dvigubai – dėl sutirštėjusio kraujo ir dėl fizinio krūvio.  Sakoma, jog kiekvienam kūno kilogramui reikia išgerti 30 ml. vandens.

Vėsinkite kūną

Jei yra galimybė, verta šalia savęs turėti purkštuką su vandeniu ir esant poreikiui apsipurkšti. Sudrėkę drabužiai vėsins kūną ir padės lengviau ištverti treniruotę. Žinoma, šaltas dušas po treniruotės turėtų būti lyg vyšnaitė ant torto.

Pasirinkite tinkamą aprangą

Jūs ir kepurė turite tapti neišskiriamais draugais. Ji apsaugos nuo tiesioginių saulės spindulių galvą bei veidą. Sportuojant lauke atsiranda didelė rizika patirti saulės smūgį. Rekomenduojama dėvėti natūralių medžiagų drabužius, kurie leis odai kvėpuoti. Svarbiausia klausytis savo kūno ir neignoruoti jo siunčiamų signalų: jei jaučiate skausmą ar galvos svaigimą, jūsų treniruotė turi būti baigta.

Anot specialistų, aplinkos temperatūra iki 27 laipsnių diskomforto paprastai nesukelia, 27–34 laipsnių karštis sukelia silpną diskomfortą, o nuo 35 laipsnių prasideda jau ekstremali temperatūra, sukelianti stiprų diskomfortą. Net ir sveikiems žmonėms patariama vengti didelio fizinio aktyvumo temperatūrai perkopus per 30 laipsnių.
Gydytojų teigimu, karštis nėra labai pavojingas, jei nėra didelės drėgmės, tačiau esant karščiui ir didelei drėgmei, kaip paprastai ir būna Lietuvoje, sutrinka prakaitavimo procesas, kadangi aplinkoje yra daugiau drėgmės nei kūne. Neišsiskiriant pakankamai prakaito sutrinka deguonies apykaita organizme, todėl žmogus perkaista.

Sportuokite saugiai ir smagiai!