Lopšelyje-darželyje „Kregždutė“ vyko pokalbis-diskusija su vaikais ,,KĄ ŽINAI APIE VANDENĮ ?”

Kiekvienais metais kovo 22 dieną visame pasaulyje švenčiama Pasaulinė vandens diena. Šios dienos tikslas yra skatinti sąmoningą požiūrį į vandenį ir jo didžiulę svarbą kiekvienam iš mūsų. Lopšelyje – darželyje „ Kregždutė“ „ Kiškučių “ ir „ Žirniukų“ grupėse vyko pokalbiai tema :  „Ką žinai apie  vandenį ?“, kurių metu kiekvienas dalyvis  galėjo  pasitikrinti savo žinias atsakant į pateiktus klausimus sveikatos tema, dalyvauti  atliekant eksperimentus, bandymus. Visuomenės sveikatos specialistė Albina, bei vaikučių auklėtojos papasakojo apie vandens svarbą  žmogaus sveikatai.  Vanduo būtinas visai gamtai, žmogui, visa mus supanti ekologinė sistema negalėtų egzistuoti be vandens. Sužinoję vaikai apie vandens teikiamą naudą ėmėsi tyrinėjimų ir eksperimentų.

Pirmojo tyrinėjimo metu išsiaiškino, kad sunkesni daiktai už vandenį jame skęsta, lengvesni plūduriuoja. Atlikę eksperimentą „Skęsta ar plaukia?“, sužinojo, kad į vandenį įdėjus druskos, jis tampa tankesniu, todėl daugelis daiktų, kurie skęsta natūraliame vandenyje, plaukia sūriame. Itin daug džiaugsmo vaikams sukėlė popierinių gėlių „pražydinimas“. Vaikai sužinojo, kad didžiąją dalį popieriaus sudaro augalinės skaidulos, kurios yra tarsi plonyčiai vamzdeliai, todėl dėl molekulių traukos jėgos vanduo kyla šiais vadinamaisiais kapiliarais į viršų. Popierius išbrinksta, ir dirbtinės gėlės žiedlapiai, panašiai kaip į vandenį įmerkto apvytusio augalo lapai, išsiskleidžia.

Vaikai taip pat atliko vandens kiekio matavimus ir paskaičiavo, kiek vandens stiklinių telpa į pusės litro stiklainį, ir kiek vandens lašelių telpa arbatiniame šaukštelyje. Taip pat  pūtė per šiaudelį burbuliukus, skanavo natūralaus ir vaisiais paskaninto vandens, balsavo, kuris skanesnis. Paskaičiavo, kiek lašelių telpa skirtingo dydžio apskritimuose, palygino su draugų gautais rezultatais. Taigi aktyvios, patirtimi grįstos veiklos metu vaikai pagilino žinias apie vandenį ir jo svarbą. Žmogus be maisto gali išgyventi ilgesnį laiką, bet be vandens tik keletą dienų. Taigi, vanduo — mūsų gyvybė, mūsų energija, mūsų sveikata!

   Visuomenės sveikatos specialistė Albina Lukošienė