PASAULINĖ PSICHIKOS DIENA

Spalio 10-oji – pasaulinė psichikos sveikatos diena, puiki proga bent dienai sustoti ir pagalvoti apie savo psichinę sveikatą bei tuos, kurie turi jos problemų. Svarbu ne tik stiprinti psichinę sveikatą, bet ir toleruoti bei priimti sergančius. Stabili emocinė ir dvasinė būsena, teigiamas požiūrius, energija ir šypsena – geros savijautos ženklai.

Šiai dienai paminėti Sidabravo gimnazijoje buvo rengiama akcija: „Kaip aš jaučiuosi klasėje…?“, kurioje dalyvavo 1–4 klasių moksleiviai ir ikimokyklinio ug. gr. Šios akcijos tikslas nuoširdžiai parodyti savo veiduką: liūdnas ar besišypsantis. Kiekvienos klasės nupieštas veidukas buvo pakabintas prie klasės durų, kad visi matytų, kokie linksmi ir gražiai besišypsantis veidukai. Mažieji savo emocijas pavaizdavo dirbdami, dėliodami. Pasak mokslininkų šypsena mažina stresą ir stiprina imunitetą.

Psichikos sveikata svarbi kiekvienam. Kas gi nenori džiaugtis gyvenimu, jaustis laimingas, patirti sėkmę, jausti draugų ir šeimos palaikymą? Tad linkiu kuo daugiau psichikos sveikatą stiprinančių veiksnių Jūsų gyvenime!

Visuomenės sveikatos specialistė Vaiva Kaklauskienė