Pažintinė pamoka, skirta Pasaulinei AIDS dienai

Pociūnėlių pagrindinės mokyklos geografijos mokytoja Ligita Požaitienė ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Danguolė Garuckienė lapkričio 28 d. devintokams ir dešimtokams vedė pažintinę pamoką, skirtą Pasaulinei AIDS dienai, kuri minima gruodžio 1-ąją.

Mokytoja Ligita Požaitienė mokiniams parodė motyvacinį filmuką ,,AIDS: geriau žinoti“. Filmukas buvo ne tik pažiūrėtas, bet ir aptartas, akcentuojant, kaip reikia elgtis, kad neužsikrėstume ŽIV. Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Danguolė Garuckienė pakvietė mokinius į  protmūšį apie ŽIV/AIDS.  Protmūšio dalyviai gerokai pagilino žinias apie tai, kas yra ŽIV, kas yra AIDS, kaip galima susirgti, kaip saugotis, kad išvengtume sunkios ligos, kaip elgtis susirgus. Danguolė Garuckienė priminė, kad Pasaulinė AIDS diena minima jau trisdešimtą kartą, kad šiemet šios dienos kampanijos šūkis yra ,,Gyvenk pozityviai – žinok savo būklę dėl ŽIV“.

 

Pamokos pabaigoje visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Danguolė Garuckienė kiekvienam devintokui ir dešimtokui padovanojo po lankstinuką ,,Šiandien – sužinok! Rytoj – išlik!”. Mokytoja Ligita Požaitienė kartu su mokiniais apibendrino pamokos medžiagą, mokiniai dalijosi mintimis, ką naujo jie sužinojo. Mokytoja skyrė vaikams namų darbus: išspręsti kryžiažodį ,,Pasaulinei AIDS dienai paminėti”.

Mokytoja Ligita Požaitienė priminė, kad mokykloje, II aukšto koridoriuje, surengta mokinių piešinių paroda ,,Gruodžio 1-oji – Pasaulinė AIDS diena“. Mokytoja džiaugėsi, kad jos pakviesti septintokai, aštuntokai ir devintokai noriai atliko kūrybines užduotis, spalvomis ir meniniais vaizdais išsakydami savo požiūrį į ŽIV/AIDS.

Pažintinė pamoka, skirta Pasaulinei AIDS dienai, buvo aktuali išdėstyta medžiaga ir svarbi mokinių sveikatos stiprinimui, sveiko gyvenimo būdo ugdymui.

Roma Buivydienė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja