STIPRINKIME IMUNITETĄ!

Imunitetas skirstomas į įgimtą arba įgytą. Įgimtas imunitetas būdingas tik tam tikrai biologinei rūšiai (žmogus neimlus gyvūnų ar augalų ligų sukėlėjams), toks imunitetas yra paveldimas, todėl kartais vadinamas genetiniu. Imunitetas įgyjamas dviem būdais, t. y. persirgus tam tikra infekcine liga arba imunizuojant (vakcinuojant) nuo tos ligos. Imunitetas – tai ne tik atsparumas infekcinėms ligoms, bet ir gebėjimas kovoti su onkologinių procesų atsiradimu. Sveikas organizmas nuo mikroorganizmų ir svetimų makromolekulių ginasi įvairiais būdais, o susilpnėjus imunitetui sumažėja kartu ir organizmo apsauga. Be imuninės sistemos žmonės neišgyventų. Būtent ji rūpinasi, kad į organizmą patekę ligų sukėlėjai būtų sunaikinti, saugo nuo mikrobų ir virusų, kuriais galime užsikrėsti gerdami nešvarų vandenį, valgydami neplautus vaisius ir daržoves, bendraudami su sergančiais žmonėmis.

Pirmieji išsiderinusios imuninės sistemos simptomai – be priežasties varginantis nuolatinis nuovargis, galvos skausmai, silpnumas, dažnos peršalimo ligos (dažniau nei 4-6 kartus per metus), herpes virusai, vangumas, alerginės ligos. Nenumokite į tai ranka ir suskubkite stiprinti imuninę sistemą, nes visi šitie požymiai perauga į rimtesnes ligas. Stiprus imunitetas neatsiejamas nuo sveiko gyvenimo būdo propagavimo, tai apima sportą, mitybą, emocinę savijautą. Nebūtinai iškart visko imtis ir verstis per galvą, bet svarbu pradėti, kad ir mažais žingsniukais stiprinti savo imunitetą, kaip kad kiekvieną vakarą išeiti pasivaikščioti gryname ore, laiko pasivaikščiojimams galima atrasti iškeitus laiką skirtą televizoriaus žiūrėjimui ar naršymui internete, nauda skirta pasivaikščiojimui, bus nenuginčijamai didesne, nei žiūrint TV.

Labai svarbi imunitetui ir mityba, racioną reikėtų papildyti ne papildais iš vaistinių, bet iš gamtos, tokiais kaip medus, spanguolės, imbieru, česnakais, citrinomis, svarainiais, šaltalankiais, vaisiais, žaliąja arbata. Imuniteto susilpnėjimą lemia nesveikas gyvenimo būdas (rūkymas, alkoholis, miego stygius), netaisyklinga mityba, stresas, dideli fizinio ir protinio darbo krūviai, aplinkos užterštumas, dažnos bakterinės ir virusinės infekcijos, kurios silpnina organizmą ir sekina imuninę sistemą, tad svarbu atsisakyti, ar bent iki minimumo vengti šių veiksnių. Rūpinkitės savimi, skirkite sau laiko ir būkite sveiki!

Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biuro informacija