Tarptautinė alergijos diena

Liepos 8-oji paskelbta Tarptautine alergijos diena. Ši diena skirta atkreipti dėmesį į įvairių alergijų priežastis.

Pastaruoju metu alerginės ligos yra aktuali visuomenės sveikatos problema.

Alergija – tai ypatingai jautri organizmo reakcija į jį patekusį alergeną, į kurį kiti žmonės nereaguoja. Šiuolaikiniame pasaulyje alergijos atvejų vis daugėja. Alergizuoti gali ne tik įvairūs augalai, maisto produktai, gyvūnai, bet ir šaltis. Dažnai galime išgirsti žmones sakant, kad alergija yra civilizacijos liga.

Vienas pagrindiniu rizikos veiksnių – paveldimumas, tačiau vien dėl genetinio polinkio sirgti, alergines ligos taip sparčiai neplistu.

Taigi, alergiškumą skatina didėjanti aplinkos tarša, nenatūralūs maisto produktai, vaistų ir buitinės chemijos medžiagų vartojimas, kintančios aplinkos sąlygos, stresas. Alergija gali išsivystyti ir tuomet, jei stengiamasi gyventi ypač steriliai, jei mama kūdikį saugo nuo bet kokių dulkių ir bakterijų. Tuomet vaiko imunitetas nuo pirmųjų dienų netenka galimybės kovoti.

Manoma, kad alergijos atveju organizmo šalinimo sistemos (kepenys, inkstai, virškinimo traktas) yra perkrautos, todėl organizmas toksinus šalina per odą (atopinis dermatitas, alerginis dermatitas, kontaktinis dermatitas ir kt.) ar per kvėpavimo takų gleivinę (alerginis rinitas, bronchinė astma).

Svarbiausias principas norint išvengti alergijos – alergenų vengimas, nes jų nepaisymas gali iššaukti pavojingas komplikacijas. O jei ne visuomet įmanoma išvengti alergenų, įvairius alergijos simptomus malšina tinkami medikamentai. Pasireiškus alergijos simptomams patartina patiems nespėlioti, kas tai sukėlė, o reikėtų kuo greičiau kreiptis į gydytoją alergologą.