Vaikų vasaros stovykla „Sveika vasara“

Iš ES struktūrinių fondų lėšų bendrai finansuojamas projektas NR. 08.4.2-ESFA-R-630-61-0007  „Sveikos gyvensenos skatinimas Radviliškio rajone“ suteikė galimybę Radviliškio rajono vaikams vasaros atostogas leisti aktyviai ir sveikai. Šių metų birželio 10 – 14 dienomis Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biure vyko vaikų vasaros stovykla „Sveika vasara“. Penkiolika stovyklautojų kasdien leido aktyvų laiką su sveikatos biuro komanda ir stovyklos sveičiais.
Stovyklos atidarymas prasidėjo smagiais susipažinimo žaidimais bei stovyklos taisyklių kūrimu. Visi stovyklautojai gavo vardinius marškinėlius ir gertuvę, kurią kelis kartus per dieną prisipildydavo vandeniu. Kiekvienas turėjo galimybę susipažinti su savo vidiniu pasauliu ir išlaisvinti emocijas dailės terapijoje su neuroedukatore Rėda Grigaitiene. Smalsūs stovyklautojai svečiavosi AJC Jaunimo erdvėje, sužinojo, kam ši erdvė skirta; mankštinosi, dūko kartu su sveikuoliu Tadu Grimaila. Taip pat vaikai gamino muilą bei atliko kitus eksperimentus su chemijos mokytoja – metodininke Nijole Buračiene. Kadangi oro temperatūra buvo rekordinė, stovyklautojai su plačiomis šypsenomis skuodė į Radviliškio miesto SPA baseiną, kuriame turėjo puikią galimybę ne tik atsigaivinti, bet ir pasportuoti vandenyje. Vienas iš įsimintiniausių įspūdžių vaikams – išvyka į Kurtuvėnų regioninį parką. Lankytojų centro gidas papasakojo daugybę įdomių dalykų apie Kurtuvėnų krašto gyvūnus, kraštovaizdį bei istorijas apie jų atsiradimą. Po trumpos ekskursijos vaikų laukė skanūs pietūs gamtoje. Labiausiai vaikai laukė susipažinimo su žirgais. Žirgyno gidė ne tik papasakojo apie gražiuosius žirgus, bet ir leido vaikams vieną iš žirgų pabalnoti. Be abejonės, pabalnojus žirgelį į gardą jo atgal nepaleisi, tad kiekvienas norintis galėjo pajoti paruoštu žirgeliu. Paskutinę stovyklos dieną vaikai susipažino su sveikos mitybos principais bei ragavo natūralių, sveikuoliškų ledų, kuriuos pagamino stovyklos vadovės. Stovyklos pabaigą vainikavo aktyvus susitikimas su teatro mokytoja Rasa Atkočiūniene. Visiems stovyklautojams buvo įteikti diplomai bei draugystę stiprinančios dovanėlės.

Stovyklos nuotraukų albumą  rasite Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biuro „Facebook“ puslapyje arba paspaudę šią nuorodą: Vaikų vasaros stovykla „Sveika vasara“, 2019