Varginantis karštis – iššūkis virtuvėje

Šiemet kaip niekad esame apdovanoti itin šiltais, gerą nuotaiką kuriančiais saulės spinduliais. Tačiau nevalia pamiršti, kad su visu šiuo džiaugsmu atsiranda ir riziką sunegaluoti: per karščius mūsų organizmui tenka labai didelis krūvis. Vienas iš svarbiausių puikios dienos ingredientų – valgymas. Ne veltui sakoma, kad jei sutikai suirzusį žmogų, pasiūlyk jam pavalgyti! Taigi, kuo ir kaip maitintis esant karštam orui, kad jaustis energingam ir neapsunkusiam?

Esant karštam orui žmogaus organizmas netenka daug skysčių, todėl nuolatos būtina pildyti jų atsargas. Rekomenduojama neskubant gurkšnoti vėsų (ne šaltą) vandenį. Per karščius taip pat tinka valgyti šaltas sriubas, kurios ne tik atgaivins bei papildys organizmą skysčiais, bet ir suteiks sotumo jausmą. Svarbu nepamiršti, jog daug skysčių nerekomenduojama gerti žmonėms, kurie serga širdies ir kraujagyslių ligomis, turi aukštą kraujo spaudimą, yra nutukę ar turi problemų su inkstais.

Prakaituojant iš organizmo pasišalina nemažai vitaminų ir mikroelementų. Dėl to dažnai jaučiame silpnumą, silpsta imunitetas ir gali išsivystyti avitaminozė. Kad taip nenutiktų, būtina valgyti kuo daugiau šviežių sezoninių vaisių, daržovių ir uogų. Galima gerti šviežiai spaustas sultis (agurkų, kopūstų, pomidorų), nesaldžius kompotus, žolelių arbatą. Saldžiose sultyse: apelsinų, obuolių, bananų, vynuogių ir net morkų gausu cukraus – jų daug gerti nerekomenduojama.

Sakoma, kad esant karštam orui žmogaus organizmo energijos poreikis sumažėja apie 5 proc. Tai reiškia, kad reikėtų vartoti mažiau kalorijų turintį maistą. Rekomenduojama atsisakyti riebios mėsos, tortų, blynų, riebių mišrainių. Vietoj jų geriau rinktis daržovių, vaisių bei neriebių pieno produktų.

Varginantis karštis tampa tikru išbandymu žmogaus organizmui. Tokiu oru dažnai netenkama apetito, o pavalgius jaučiamas apsunkimas. Yra specialistų, kurie siūlo pagrindinį patiekalą valgyti tada, kai oras būna šiek tiek atvėsęs. Pusryčiauti rekomenduojama 6 – 7 val. ryto, papietauti iki pradedant kaitinti saulei (11.00 – 11.30 val.), o vakarieniauti apie 18 val.

Šaltuoju metų laiku per pusryčius reikėtų valgyti daugiau angliavandenių turinčių produktų, kurie suteikia mūsų organizmui būtinos energijos. Per karščius tokį maistą rekomenduojama valgyti per pietus. Daržovių ir vaisių salotos, grikiai arba ryžiai, bulvės ir neriebios sriubos – tokį maistą rekomenduojama valgyti karštą dieną per pietus. Šiame maiste esantys angliavandeniai yra lengvai pasisavinami, o tai reiškia, kad nejausite nemalonaus sunkumo skrandyje.

Svarbu atminti: per karščius esame jautresni įvairioms žarnyno infekcijoms. Todėl labai kruopščiai plaukite vaisius, daržoves ir prieskonines žoleles, o greitai gendančius produktus laikykite šaldytuve, tinkamoje temperatūroje.