Vasario 9 – oji – Tarptautinė odontologų diena!

Kiekvienas iš mūsų džiaugiamės turėdami gražius ir sveikus dantis. Kad jie tokie išliktų ilgą laiką patariama profilaktiškai lankytis pas odontologą. Kiekvieno profilaktinio apsilankymo metu bus patikrinta jūsų burnos ertmė, o po patikros gausite patarimų, kaip palaikyti savo burnos ertmę sveiką.

 

KADA PIRMĄ KARTĄ APSILANKYTI PAS ODONTOLOGĄ?

Pirmas profilaktinis vizitas odontologijos kabinete turėtų būti tada, kai vaikui išdygsta pirmasis dantukas. Jo metu odontologas pataria tėveliams kaip tinkamai prižiūrėti vaiko dantis, parodo, kaip juos valyti ir paaiškina, koks turėtų būti tinkamas mitybos rėžimas. Pirmasis vizitas labai svarbus, jo metu vaikas susipažįsta su nauja aplinka bei odontologu, todėl tėvai, kurie dar nuo mažų dienų vaiką pratina prie reguliarių vizitų pas odontologą, ateityje retai susiduria su tokiomis problemomis kaip užsispyrimas ar nenoras, pagrįstas baime, lankytis odontologijos kabinete.

 

KAIP DAŽNAI REIKIA TIKRINTIS DANTIS?

Pas odontologą rekomenduojama lankytis kas šešis mėnesius. Reguliariai tikrinantis dantis galima aptikti dantų ir dantenų ligas dar ankstyvoje stadijoje ir lengvai jas išgydyti. Priešingu atveju, žmogus gali net nežinoti, apie bręstantį pavojų, o pradėjus skaudėti dantims ar dantenoms, paprasto gydymo nebepakanka. Atminkite, kad burnos ertmės problemos netampa skausmingomis ir matomomis, kol nėra progresavusios. Tarkim, periodonto arba dantenų ligos yra viena pagrindinių priežasčių, lemiančių paciento nuolatinių dantų netekimą, tačiau jos užuomazgas nustatyti ir sudaryti gydymo planą gali tik odontologas. Taigi, reguliarus lankymasis odontologijos kabinete padės išvengti skausmo, sutaupys laiko bei pinigų.

BURNOS VĖŽIO IR ŠIRDIES LIGŲ RIZIKĄ GALITE SUMAŽINTI ATSAKINGAI PLANUODAMI VIZITUS PAS ODONTOLOGĄ

Klaidinga manyti, kad burnos vėžys gresia tik užkietėjusiems rūkaliams ar vyresnio amžiaus žmonėms. Nuo šios pavojingos ligos niekas nėra apsaugotas ir ja suserga vis daugiau jaunų žmonių. Laiku jo nepastebėjus, gydymas būna skausmingas, ilgas, varginantis ir deja ne visada veiksmingas. Odontologas apžiūros metu gali pastebėti burnos vėžį dar labai ankstyvoje stadijoje, todėl pacientui su šia liga būna gerokai lengviau kovoti ir ją įveikti.

Tuo tarpu, širdies ligos bei sutrikimai ir burnos ertmės problemos iš pirmo žvilgsnio atrodo visai nesusijusios. Netiesa! Jau daugelį metų medikai ir mokslininkai įrodinėja, kad viskas žmogaus organizme yra susiję: vienų organų bei audinių gydymas lemia kitų audinių bei organų sveikatą. Rimtos dantenų ligos daro įtaką bakterijų patekimui į žmogaus kraujo sistemą, o tuo pačiu ir širdį. Bakterijos patekusios į kraujotaką gali sukelti infekcijas ir širdies sutrikimus.

Taigi, norintys turėti gražią šypseną ir būti sveikti, neturėtų pamiršti atsakingai planuoti savo vizitus pas odontologą. Reguliarūs vizitai pas odontologą jums padės išvengti daugelio burnos ertmės ligų, kurias lydi nerimas ir skausmas.