Viktorina „Sveikatingumo abėcėlė“

Kas yra abėcėlė, žino visi. Abėcėlių gali būti ne tik raidžių. Viena iš tokių buvo pavadinta viktorina „Sveikatingumo abėcėlė”, kuri vyko Šeduvos gimnazijoje kovo 28 dieną.  Viktorinos sumanytojos  ir organizatorės – visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Aušra Misiukevičienė ir mokytoja Ilona Kučienė.

Veikla prasidėjo neįprastai. Vaikai, išklausę pasakojimo ištrauką, turėjo galimybę įvardyti renginio pagrindinę mintį. Išmone, protu bei kūrybiškumu pasirodė komandos, kurias sudarė 1-4 pradinių klasių mokiniai. Jie atliko įvairias užduotis, kurios apėmė visas sritis:  poilsį, sveiką maitinimąsi, asmens higieną, judėjimą, tvarką ir saugumą, pirmąją pagalbą. Vaikams teko ragaujant atpažinti arbatų pavadinimus, tvarstyti pirštą, atlikti kūrybines užduotis apie rūkymo žalą, minti mįsles, atlikti mankštos pratimus. Buvo teikiamos žinios apie dantų priežiūrą.

Viktorina „Sveikatingumo abėcėlė“  suteikė progą pasimokyti vieniems iš kitų. Be to, mokytojams – stebėti ir vertinti savo mokinius iš šalies būnant  žiūrovais, mokiniams – ugdytis gebėjimus rengti ir pristatyti veiklas prieš auditoriją, dirbti bendradarbiaujant komandoje, gebėti argumentuoti teiginius. Visi buvo įtraukti į veiklą: ir komandos nariai, ir žiūrovai, ir mokytojai, kadangi buvo apstu įvairiausių užduočių. Žinoma, neapseita be apdovanojimų. Vaikai džiaugėsi diplomais, prizais, kuriuos įsteigė Radviliškio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras.

VSPS Aušra Misiukevičienė