Radviliškio Vaižganto progimnazijoje skaitė paskaitas Artūras Šiukšta

Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biuro pakviestas lektorius, Klaipėdos miesto savivaldybės narkotikų kontrolės komisijos narys, Artūras Šiukšta  bendravo su septintų, šeštų klasių mokiniais. Kalbėta apie rūkymą.  Lektorius apgailestauja, kad elektroninių cigarečių rūkymas, tai dar viena „veikianti“ tabako gamintojų reklama apie neva „sveikesnį dūmą“, „Eco dūmą“, deja, tuose dūmuose nėra nieko „eko“ ar tuo labiau sveiko. Rūkant elektronines cigaretes nikotino kiekis gaunamas didesnis, neribotas , nei rūkant įprastas cigaretes, įspėjo lektorius.

Su lektoriumi buvo aptarta, kaip jaunimą veikia priklausomybė nuo informacinių technologijų. Apie informacijos srautus, pasiekiančius jaunimą, iš kurių, ne visa informacija pakelia mokinių intelektą, moralę, neteikia naudingo poveikio paauglių ir jaunimo fizinei ir dvasinei sveikatai.

Jaunas žmogus yra tapatybės paieškos etape. Internetas kartu yra ir didžiausias pasaulio šiukšlynas ir atveria mums neribotas galimybes mokytis, siekti pažinimo, išminties ir t. t. Jaunimas vis daugiau bendrauja socialinių tinklų (ST) svetainėse internetinėje erdvėje (Facebook, Twitter, MySpace ir kt.). Mokytojai ir tėvai nerimauja, kad vaikų asmenybės augimas ir vystymasis dėl perteklinio naudojimosi ST svetainėmis gali būti pažeistas.

Loreta Kučinskienė visuomenės sveikatos priežiūros specialistė

Daugiau informacijos: www.blaivus.com