,,Sveikatos savaitėlė“ Radviliškio lopšelyje – darželyje ,,Žvaigždutė“

Spalio mėnesį “Boružėlių“ grupėje vykdydami projektą „Augame sveiki“, kurio tikslas – gilinti ugdytinių ir jų šeimos narių žinias apie maisto ir mitybos poveikį sveikatai bei ugdyti sveikos mitybos įgūdžius,  vaikai kartu su auklėtojomis, vyresniosiomis mokytojomis Gražina Legeckiene ir Audrone Norkiene organizavo Sveikatos savaitę savo grupėje kartu pakviesdami dalyvauti viso darželio vaikus.

Savaitė prasidėjo pasakų personažo Pomidoro ir dviejų boružiukų kelione po darželį ir kvietimu įsijungti į sveikatinimo veiklą. Visų vaikų buvo prašoma papuošti maisto pasirinkimo piramidę, bei surinkti kuo daugiau sveiko maisto receptų. Į šią veiklą įsijungė visa lopšelio-darželio bendruomenė. Receptus rinko  ne tik vaikai, auklėtojos, kiti  specialistai, bet ir darželio administracija. Visi receptai buvo susegti į gražią girliandą ir bus saugomi „Boružėlių“ grupėje, kurioje galės apsilankyti kiekvienas norintis ir pasisemti sveiko maisto gaminimo patirties.

Savaitės viduryje „Boružėlių“ grupės vaikai ragavo įvairiausių sveiko maisto mišrainių, kurias pagamino jų mamytės, o Radvilės ir Emilijaus mamos atėjo pas vaikus jų pamokyti gaminti sveiko maisto patiekalus bei kartu su vaikais pažaidė didaktinius žaidimus,  įtvirtinančius žinias apie vaisius, daržoves, augančius Lietuvoje. Į Arbatos dieną   pakviesta visa darželio bendruomenė. Močiutės svetainėje buvo pateikta gausybė  vaistinių arbatų, kurias buvo galima pasigardinti medumi.

Savaitė užbaigta bendru renginiu aktų salėje, čia buvo pristatyta vaikų sukurta Maisto pasirinkimo piramidė ir sveiko maisto receptų girlianda. Į renginį atvyko Radviliškio visuomenės sveikatos biuro dietistė  Rita Tamošiūnaitė. Ji padėkojo vaikams ir auklėtojoms už puikią sveikatinimo iniciatyvą ir palinkėjo visiems būti sveikais. Vaikai žaidė didaktinius žaidimus apie vaisius  ir daržoves. Ši savaitė  – tai dar vienas žingsnelis pažinti ir pamėgti sveiką mitybą.