„Augalų Žavadienis 2019“ dalyviai nuspalvino Šeduvą ryškiomis gėlėmis

2012 metais Europos augalų tyrimo organizacijos (EPSO) iniciatyva sukurta ypatinga diena – Augalų žavadienis, kuri žaibiškai užkariavo žmonių širdis ir tapo tradicine švente, kurią švenčia daugiau kaip pusšimtis šalių visame pasaulyje, taip atkreipiant dėmesį į augalų svarbą, skatinant žmones aktyviau domėtis jais ir įvairiapuse jų tyrimų reikšme.

Šeduvos lopšelis-darželis jau aštuntus metus prisijungė prie šios gražios iniciatyvos pradėdamas renginį teatralizuota eisena gėlių ir  augalų kostiumais iš Šeduvos lopšelio-darželio į Laisvės aikštę. Eisenos tikslas – šeduviečiams ir miesto svečiams priminti, kad augalus būtina gerbti, mylėti ir saugoti, nes jie gamina deguonį, kuriuo kvėpuojame, maitina, kuria nuostabius kraštovaizdžius, įkvepia kurti meno šedevrus.

Eisenos dalyvių saugumą iš Šeduvos lopšelio-darželio į Šeduvos miesto Laisvės aikštę užtikrino Radviliškio rajono policijos komisariato policijos pareigūnai. Eisenos metu laikėmės visų saugaus eismo taisyklių, kurias propaguojame dalyvaudami konkurse „Eismo saugumas bendruomenėse 2019“.

Diena buvo šilta, saulėta, o Šeduvos lopšelio-darželio  eisena nuspalvino savo ryškiomis gėlių  spalvomis miestą. Laisvės aikštėje Šeduvos miesto seniūnas Justinas Pranys sveikino Šeduvos lopšelio-darželio eisenos dalyvius, visus gausiai susirinkusius šeduviečius su gražia ir prasminga diena. Ta proga buvo paleisti į dangų balionai nešdami vaikų spalvotas svajones. Direktorė Daiva Staškūnienė dėkojo seniūnui už pagalbą organizuojant šį renginį ir pakvietė visus į nuostabų šventinį koncertą Šeduvos kultūros ir amatų centre, kurį vedė Adelė, Elžbieta ir Paulius Kabliai.

Visų Šeduvos lopšelio-darželio grupių ugdytinių pasirodymai buvo vieni už kitus įspūdingesni, spalvingesni, nes koncertui vaikus ruošė meninio ugdymo mokytoja Vilma Digimienė ir šokių mokytojas Astijus Poška. Taip pasitikome žalią ir gėlėtą vasarą, paminėdami ne tik „Augalų Žavadienį 2019“, bet ir Tarptautinę vaikų gynimo dieną. Gražus, spalvingas ir šventinis renginys ilgai išliks visų atmintyje.

 Šeduvos lopšelio-darželio informacija