Akcija „Kas kuprinėje gyvena?“

Gera vaiko savijauta bei sveikata yra vienas svarbiausių jo normalaus vystymosi aspektų. Tik sveikai besijaučiantis vaikas gali būti aktyvus, gebėti lengvai prisitaikyti prie besikeičiančios aplinkos ir sėkmingai įveikti gyvenimo sunkumus. Pastaraisiais metais ydinga kūno laikysena yra viena pagrindinių griaučių bei raumenų sistemos vystymosi problemų. Laikysena nėra įgimta, ji formuojasi augant ir vystantis nuo pirmųjų gyvenimo metų.

Alksniupių pagrindinėje mokykloje visuomenės sveikatos specialistė V. Kaklauskienė  organizavo kuprinių svėrimo akciją „Kas kuprinėje gyvena?“. Ši akcija vykdoma kiekvienais metais. Šios akcijos tikslas – įvertinti mokinių nešiojamų kuprinių svorį, siekiant išvengti vaikų laikysenos sutrikimų dėl per didelio kuprinių svorio. Šiais metais akcijoje dalyvavo   2 – 4 klasių moksleiviai.

Pagal Pasaulio sveikatos organizacijos rekomendacijas, moksleivio kuprinės svoris turi būti ne didesnis kaip 10 procentų mokinio kūno masės (pvz. jei mokinys sveria 45 kg, tai jo kuprinė turėtų sverti ne daugiau kaip 4,5 kg). Didžiausias pilnos kuprinės svoris neturi viršyti 15 procentų mokinio svorio (tai yra, jei mokinys sveria 35 kg, tai jo kuprinė neturėtų sverti daugiau kaip 5,25 kg).

Akcijos metu pastebėta, kad ne visi turi atšvaistus, kai kurie nešiojasi visos savaitės knygas, prisideda visiškai nebūtinų priemonių. Kiekvienam moksleiviui padalinti atšvaistai, kuriuos dovanojo Radviliškio r. Visuomenės sveikatos biuras.

VSPS Vaiva Kaklauskienė