Akcija „Kas kuprinėje gyvena?“ Alksniupių pagrindinėje mokykloje

Rugsėjo 23 d. Alksniupių pagrindinėje mokykloje vyko  kuprinių svėrimo akciją „Kas kuprinėje gyvena?“. Šios akcijos tikslas – įvertinti mokinių nešiojamų kuprinių svorį, siekiant išvengti vaikų laikysenos sutrikimų dėl per didelio kuprinių svorio.  Akcijoje dalyvavo 2-5 klasės – 31  mokinys

Moksleivių, kurių kuprinės svėrė daugiau nei 3-3,5 kg, kuprinėse nešiojosi visos savaitės vadovėlius. Mokyklinės kuprinės turi būti gaminamos su reguliuojamo ilgio diržais, kad užsivilkus paltą ar striukę juos būtų galima pailginti, o orams atšilus – sutrumpinti. Tada ji tvirtai priglunda prie nugaros ir neleidžia vaikui kūprintis. Kuprinės nugarėlė turi būti iš tvirtos, tačiau minkštos medžiagos, sutvirtinta plastikiniu karkasu, kuri neleistų nugarai krypti. Diržų plotis turi būti ne siauresnis kaip 3,5 cm. Tuščia kuprinė pradinių klasių moksleiviams turi sverti ne daugiau kaip 700g.

Pagal Pasaulio sveikatos organizacijos rekomendacijas, moksleivio kuprinės svoris turi būti ne didesnis kaip 10 procentų mokinio kūno masės (pvz. jei mokinys sveria 45 kg, tai jo kuprinė turėtų sverti ne daugiau kaip 4,5 kg). Akcijoje dalyvavusių moksleivių net daugiau kaip pusė prie kuprinių neturėjo pritvirtintų atšvaitų.

VSPS Vaiva Kaklauskienė