Žiemos linksmybės ir pavojai

Vasaris – paskutinis žiemos mėnuo, išsipuošusi baltu rūbu ir pasidabinusi šaltuku leidžia dar pasimėgauti žiemos smagumais. Visgi, džiaugiantis žiema reikia nepamiršti ir tykančių pavojų.

Vieną antradienio rytą, krintant didelėms snaigėms, Gražinos pagrindinės mokyklos bibliotekos darbuotojos O. Jankūnienė, E. Ryšytė kartu su visuomenės sveikatos specialiste G. Žiauniene sukvietė visus ikimokyklinio ugdymo klasių mokinius bei jų mokytojas į biblioteką. Čia jiems buvo sekama nuostabi Sergej Kozlov pasaka ,,Ežiukas rūke“. Ją sekė bibliotekos vedėja E. Ryšytė.

Minint „Pasaulinė ligonių diena“ dieną Gražinos pagrindinės mokyklos bibliotekoje susirinkusiems buvo pristatyta ir literatūrinė ,,Atversk sveikatos knygą“ paroda. Žinių niekada per daug nebus, o ypač apie sveikatą.

Kad mažieji nesušaltų, nesusirgtų ir nepavirstų snaigėmis, kaip pasakos veikėjas Meškiukas ir įgytų dar daugiau žinių, visuomenės sveikatos specialistė G. Žiaunienė ikimokyklinukams papasakojo, kaip apsisaugoti nuo žiemos speigo, kaip saugiai elgtis ant ledo ir pramogauti žiemą, kad išvengti nelaimių. Šiuos pamokymus puikiai iliustravo G. Žiaunienės parinktas edukacinis filmukas ,,Žiemos pavojai“.

Po šių veiklų virė diskusijos, vyko klausimų viktorina, kurioje mielai dalyvavo ne tik mažieji, bet ir jų mokytojos G. Šimkuvienė, R. Jakštienė ir A. Steponavičienė bei bibliotekininkės. Visiems dalyvavusiems diskusijoje buvo įteiktos Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biuro dovanėlės, o trims mažiesiems viktorinos laimėtojams papildomi prizai – atšvaitai, kad gatvėse būtų saugūs šiais žvarbios žiemos vakarais.

Taigi, kad ir kokia nuostabi bebūtų ši žiema, tačiau kartais verčiau likime namie su knyga ir šildančia žolelių arbata, o jei jau einame laukan, žinokime kaip jame saugiai elgtis. Būkim sveiki!

VSS G. Žiaunienė

Translate »
Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą