Akcija ,,Kas gyvena ant mano rankelių?“ Pociūnėlių pagrindinėje mokykloje

Pociūnėlių pagrindinės mokyklos pradinukai gegužės 8 d. dalyvavo sveikatos stiprinimo akcijoje ,,Kas gyvena ant mano rankelių?“. Akcija surengta minint Švarių rankų dieną (gegužės 5 d.). Renginio sumanytoja ir vykdytoja – mokyklos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Danguolė Garuckienė.

Į akciją aktyviai įsijungė 1-4 klasių mokiniai bei jų mokytojos Giedrė Petrėtienė, Jurgita Goscevičienė, Audronė Macijauskienė ir Danguolė Kavaliauskienė. Akcijos dalyviai, stebėdami Danguolės Garuckienės parengtas skaidres, susipažino su mikroorganizmais, kurie gyvena ant rankelių, sužinojo, kuo jie pavojingi. Vėliau vaikų laukė įdomi patirtis: jie kišo rankutes į specialų bakterijų maišą, stebėdami, kiek bakterijų lieka ant rankučių. Kiek lieka, parodė speciali lempa. Nešvarias rankeles mažieji plovė, vėl stebėjo, šviečiant lempai, ar rankutės švarios. Pasirodo, ne taip lengva jas švariai nusiplauti. Tad kartu su visuomenės sveikatos priežiūros specialiste Danguole Garuckiene vaikai mokėsi taisyklingai plauti rankas. Ir išmoko!

Akcija ,,Kas gyvena ant mano rankelių?” pradinukams labai svarbi, nes atkreipia vaikų dėmesį, kad patys turi stengtis būti švarūs. O juk kur švara – ten ir sveikata!

Roma Buivydienė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja