Akcija ,,Saldintą gėrimą keičiu į vandenį!”

 

Pociūnėlių pagrindinės mokyklos 6-7 klasių mokiniai kovo 3 d. surengė akciją ,,Saldintą gėrimą keičiu į vandenį!”. Dalyvauti akcijoje jie pakvietė visą mokyklos bendruomenę. Pagrindiniai akcijos organizatoriai – šeštokai ir jų klasės auklėtoja Eugenija Gietienė. Jie parengė įdomų ir naudingą informacinį stendą: ant popierinių vandens lašelių pateikė žinių, kodėl naudinga gerti vandenį su citrina, kokia sulos nauda organizmui. Stendas sudomino ir mokinius, ir mokytojus, ir kitus mokyklos darbuotojus, ir užėjusius svečius. Geriamasis vanduo buvo paskanintas citrinų bei apelsinų griežinėliais, šaldytomis avietėmis ir vyšniomis. Tokio puikaus skonio vandens galėjo paragauti visi mokyklos bendruomenės nariai. Džiugu, kad ragaujančių netrūko!

Ypatingas akcijos momentas – vaišinimasis klevų ir beržų sula! Šio nuostabaus skonio  sveiko gėrimo, dovanoto pačios gamtos, atvežė šeštokų auklėtoja Eugenija Gietienė. Vaišindama sula, ne vieną vaiką ji maloniai nustebino: juk daugelis sulos nė nebuvo ragavę. O atvežtoji klevų ir beržų sula buvo tokia skani!

Šeštokų ir septintokų klasių auklėtojos pakvietė į renginį Pociūnėlių visuomenės sveikatos specialistę Danguolę Garuckienę. Ji atėjo ne tuščiomis – atsinešė elektronines svarstykles. Vienas po kito ant svarstyklių stojo vaikai ir suaugusieji, norėdami sužinoti tikslų savo kūno svorį. Pagal svorį kiekvienas galėjo apskaičiuoti, kiek vandens per parą jam reikia išgerti, kad būtų sveikas. Skaičiavimas sukėlė linksmo šurmulio: daugeliui buvo įdomu sužinoti, ar pakankamai vandens geria, pasidalinti įspūdžiais su kitais, pasvarstyti, kuris geriau rūpinasi savo sveikata.

Įvykusi akcija – įsimintinas renginys, ir mažus, ir didelius mokantis sveikai gyventi, primenantis, kad kiekvienas pats turi rūpintis savimi. Šeštokai ir septintokai akciją surengė, nes aktyviai dalyvauja respublikiniame projekte ,,Sveikatiada”. Renginys skirtas ir Mokyklų bendruomenių metams.

                                                                                                                                                                                                                                                                Roma Buivydienė, 7 klasės auklėtoja

 Danguolė Garuckienė, visuomenės sveikatos specialistė