Pociūnėlių mokiniams – paskaita apie burnos higieną

Pociūnėlių pagrindinės mokyklos 5-10 klasių mokiniams birželio 17 d. mokykloje skaityta paskaita ,,Burnos higiena“. Lektorė – burnos higienistė iš Vilniaus Laura Sviglinskienė.

Lektorė įdomiai ir vaizdžiai informavo, kaip išsirinkti tinkamiausią dantų šepetuką ir dantų pastą, kaip taisyklingai valyti dantis rytą ir vakare, pateikė naudingų patarimų apie dantų, tarpdančių, dantenų bei liežuvio priežiūrą. Ji surengė taisyklingo dantų valymo pamokėlę. Lektorei padėjo penktokė Viltė Peteraitytė, sutikusi parodyti, kaip ji valo dantis, leidusi patikrinti, ar gerai išsivalė. Lektorė Viltę pagyrė ir įteikė jai diplomą už drąsą ir pasiekimus prižiūrint savo dantukus bei atminimo dovanėlių, susijusių su dantų priežiūra. Atminimo dovanėlių gavo ir kiti vaikai, teisingai atsakę į lektorės klausimus. Pačiai lektorei taip pat teko atsakyti į mokinių užduotus klausimus.

Paskaitą ,,Burnos higiena“ mūsų mokyklos mokiniams pasiūlė Radviliškio visuomenės sveikatos biuras, organizavo visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Danguolė Garuckienė. Paskaita pasirodė įdomi ne tik mokiniams, bet ir joje dalyvavusiems pedagogams.

Roma Buivydienė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja