Pociūnėliuose paminėta Pasaulinė AIDS diena

Pociūnėlių pagrindinėje mokykloje (Radviliškio r.) paminėta Pasaulinė AIDS diena. Tai dienai skirtus renginius organizavo geografijos mokytoja Ligita Požaitienė ir mokyklos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Danguolė Garuckienė. Mokiniai, jų pakviesti, noriai ir aktyviai dalyvavo renginiuose.

Pasaulinė AIDS diena minima nuo 1988 m. Šiais metais įvyko visų pasaulio šalių Sveikatos ministrų susitikimas, kurio metu nuspręsta keistis su šia liga susijusia informacija tarp medikų ir gruodžio 1-ąją minėti kovos su AIDS dieną.

Nuo 1981-ųjų, kada buvo užregistruotas pirmasis šios ligos atvejis, vis dar nėra vaistų, galinčių ją išgydyti, nors mokslininkai jau sukūrė keletą preparatų, stiprinančių imuninę sistemą, kurie padeda kovoti su ŽIV (žmogaus imunodeficito virusu) ir taip prailginti gyvenimą. Sergančių AIDS ir nešiojančių ŽIV Lietuvoje irgi daugėja, todėl reikia susirūpinti brangiausiu žmogaus turtu – gyvybe.

Mūsų mokykloje AIDS diena paminėta keliais renginiais. Moksleiviai dalyvavo organizuotame protmūšyje, piešinių konkurse, sprendė kryžiažodžius. Atlikti darbai rodo, kad vaikai supranta minimos dienos svarbą.

Pasaulinę AIDS dieną mūsų mokyklos bendruomenė mini ne pirmus metus. Ir vaikai, ir suaugusieji stengiasi kuo daugiau sužinoti apie tai, kaip reikia rūpintis savo sveikata.

 

 

Roma Buivydienė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja