Sveikatingumo savaitė Pociūnėlių pagrindinėje mokykloje ,,Svečiuose pas karalienę Sveikatą“

Paskutinę lapkričio savaitę Pociūnėlių pagrindinės mokyklos „Smalsučių“ grupės vaikučiai džiaugėsi pamokėlėmis, kurias vedė Pociūnėlių pagrindinės mokyklos visuomenės sveikatos  specialistė Danguolė Garuckienė. Kiekvieną dieną mažieji smalsuoliai sužinodavo kažką naujo bei naudingo, o įgytas žinias stengdavosi kasdien prisiminti ir panaudoti. Savaitė, kurią pavadinome „Svečiuose pas karalienę Sveikatą“, prabėgo labai greitai.

Pirmadienis: „Kas tie mikrobai ir bakterijos?“. Visi labai atidžiai klausėsi pasakojimo apie mikrobus ir bakterijas ir diskutavo, kaip jie gali mums pakenkti ir kaip su jais kovoti. Peržiūrėję filmuką „Daktaras Aiskauda“, vaikučiai pasižadėjo kovoti su mikrobais ir bakterijomis ir daugiau niekada nebebijoti daktarų, kurie stengiasi mus pagydyti ir padaryti laimingesnius.

Antradienis: „Kaip teisingai plauti rankeles?“. Atlikdami bandymą mažieji stebėjo mikrobus ant savo rankyčių ir paskui stengėsi jas švariai nuplauti. Pasirodo, ne taip lengva atsikratyti tais mažaisiais mikrobais ir virusais, o teisingas rankyčių plovimas reikalauja nemažų pastangų.

Trečiadienis: „Kas yra Kariesiukas ir Bakteriukas?“. Filmukas apie ”Kariesiuką” ir ”Bakteriuką” supažindino su mūsų dantukuose gyvenančiais ”blogiukais“. Vaikai aptarė, kas kenkia mūsų dantukams, o kas padeda. Peržiūrėję filmuką „Dantų šepetukų Karalienė“ nusprendė, kad muilas ir dantų šepetukas yra labai reikalingi dalykai, jei norime būti sveiki.

Ketvirtadienis: „Kaip teisingai valyti dantukus?“. Mūsų viešnia Danguolė Garuckienė visus linksmai nuteikė atsinešusi didžiulę burną su dantimis. Todėl mokytis, kaip teisingai valyti dantukus, buvo labai įdomu. Visi gavo dovanų po knygelę, kurioje visą mėnesį ryte ir vakare lipdukais žymės, ar išsivalė dantukus, o mėnesio pabaigoje laukia juodoji tabletė, kurią sukramčius bus galima pamatyti, ar teisingai ir švariai valėmės dantukus.

Penktadienis: „Mano dienelė“. Diskutavome, kokia turi būti mūsų dienelė, kad mes augtume sveiki ir laimingi. Vaikučiai suprato, kad geras miegas ir sveikas maistas padeda mums augti ir būti sveikiems. O kad liktų prisiminimas apie šią turiningą savaitę, visi kartu pasigaminome po kvepiantį muiliuką, kuris padės kovoti su virusais ir primins, ką daryti, kad augtume sveiki.

Taip smagiai prabėgo mūsų savaitėlė „Svečiuose pas karalienę Sveikatą“.

,,Smalsučių“ grupės auklėtoja Rasa Sakalauskaitė

Visuomenės sveikatos specialistė Danguolė Garuckienė