Sveikatos ugdymo diena V. Kudirkos progimnazijoje

  Daugybė stebėjimų ir tyrimų įrodė, kad 50% sveikata priklauso nuo mūsų pačių:  ką valgome, geriame, kiek judame, kokio  dienos rėžimo laikomės ir t.t. „Sveikata dar ne viskas, tačiau be sveikatos viskas- niekas“  -sakė Sokratas . Tad  birželio 07-oji diena mokykloje buvo skirta mokinių sveikatos ugdymui.  Šią dieną mokiniai dalyvavo įvairiose sveikatinimo  veiklose: klasėse gamino sveiko maisto patiekalus, po to pristatė jų  receptus, regbio treneriai iš Šiaulių 5-7 klasių mokinius susipažino su šios žaidimo pradžiamoksliu, pravedė treniruotę ir supažindino su regbio ypatumais, 5-8 klasių mokiniai susitiko su  sveikuolių klubo „Atgaja“ nariu  Tadu Grimaila, kuris pasakojo apie sveiką gyvenimo būdą, supažindino su   grūdinimosi  nauda organizmui, 5-6, 7-8 kl grupėse sveikatos tema  vyko viktorinos.

 Viktorinų metu 5-6 kl. mokinių komandos sprendė testą sveikos gyvensenos tema, smagiomis  ir liūdnomis šypsenėlėmis žymėjo paveikslėliuose ką daryti  yra blogai ir ką gerai, sprendė kryžiažodį „Išvengsiu pavojaus , visada būsiu atsargus ir įspėsiu aš draugus“, dėliojo vaisių, daržovių dėliones.

 7-8 klasių komandų nariai pildė lenteles, surašydami sąvokas, kurios prasideda tam tikra abėcėlės raide ir yra susijusios su sveikata. Žymėjo rankų plovimo eiliškumą, pildė klausimyną-testą sveikos gyvensenos tema, dėliojo iš pabirusių žodžių  teisingas frazes.

Pasibaigus viktorinoms ir susumavus rezultatus buvo nustatyti nugalėtojai.

5-6 klasių grupėje:

I vieta skirta 5c klasės komandai

II vieta skirta 5a klasės komandai

III vieta skirta 6b klasės komandai

7-8  klasių grupėje:

 I vieta skirta 8b klasės komandai

II vieta skirta 8a klasės komandai

III vieta skirta 7a klasės komandai

Viktorinos nugalėtojams įteiktos Radviliškio visuomenės sveikatos biuro dovanėlės.

 VSPS Birutė Jučienė