Sveikatingumo savaitė „SVEIK-VEIK-EIK“ V. Kudirkos progimnazije

Kaip ir kasmet, Radviliškio Vinco Kudirkos progimnazijos  priešmokyklinukai dalyvavo sveikatingumo savaitėje. Jos tikslas: ugdyti atsakomybę už savo poelgius, įvairiais būdais skatinti stiprinti savo sveikatą,  skiepyti norą aktyviai judėti. Šių metų šūkis -„SVEIK-VEIK-EIK“. Tad sveikatingumo savaitė  prasidėjo supažindinimu su savaitės tikslais ir kolektyviniu plakato kūrimu -„SVEIK“.

 Visą savaitę, vasario 10-14 dienomis, priešmokyklinių klasių mokiniai sportavo ir įvairiais būdais stiprino sveikatą. Vaikai  išbandė įvairias fizinio aktyvumo formas. Trenerė Aistė Balčiūnaitė supažindino su FLEXI-BAR lazdomis, mokė jas išlaikyti rankose  ir  lengvais judesiais priversti švytuoti, o  apsilankę Radviliškio visuomenės sveikatos biure, susipažino su  šiaurietiško ėjimo lazdomis. Biuro specialistė Ieva Vileikytė mokė taisyklingai žengti pirmuosius  šiaurietiško ėjimo žingsnius. Nors ir sunku buvo  iš karto suderinti rankų ir kojų judesius, rankos linko per alkūnes,  lazdos „ėjo“ priekyje, bet vaikai nenusiminė, juk tai tik pirmoji pamoka.

Priešmokyklinukus aplankė ir sveiko gyvenimo propaguotojas ir ledinių maudynių Radviliškyje organizatorius Tadas Grimaila. Jis sporto arenoje su vaikais energingai ir linksmai mankštinosi.  O grįžę  į klasę, mokiniai buvo supažindinti su fizinio aktyvumo ir grūdinimosi nauda organizmui, žiūrėjo filmuką apie maudymąsi eketėje ir sužinojo, kad grūdintis galima ne tik  vandeniu, bet ir oru, ir saule, kad grūdinimasis ne tik stiprina  sveikatą,  bet palankiai veikia  ir nuotaiką. Svečias priminė,  kad būtum sveikas,  reikia nepamiršti ir sveikos mitybos, ir fizinio aktyvumo,  darbo ir poilsio rėžimo.

Viena iš sveikatingumo dienų -„Košės diena“. Progimnazijos visuomenės sveikatos specialistė  Birutė Jučienė vaikus supažindino su dviem draugais Dribse ir Dribsiu bei  Ponu Alkiu. Vaikai sužinojo ką valgė Dribsė, kad jos nekankino Ponas Alkis, susipažino su produktais kurie suteikia energijos, kurie yra vitaminų šaltinis, kurie stiprina kaulius ir kurie nėra naudingi mūsų organizmui. Vaikai sužinojo, kad  Pono Alkio priešai įvairūs grūdiniai produktai – košė, nesmulkintų grūdų duona, juoda duona, avižos, grikiai, ryžiai, makaronai ir kita.

Po paskaitos vaikai valgė greitai paruoštą košę ir žaidė  loto „Sveikas maistas“, piešė savo rytojaus pietų patiekalą.

Paskutinioji sveikatingumo diena  skirta draugystei. Mokiniai sporto arenoje žaidė judriuosius žaidimus, dalyvavo estafetėse. Buvo smagu rungtyniauti ir nugalėti. O nugalėjo – draugystė.

Jei nori būti sveikas, tuomet VEIK savo sveikatos labui. Žiūrėk ir EISI, o  gal ir net pradėsi sveikiau gyventi.

VSS Birutė Jučienė