Ikimokyklines įstaigas lankančių vaikų burnos higienos būklė

       Dantų ėduonis – labiausiai paplitusi vaikų ir paauglių burnos liga. Laiku diagnozavus pradinius ėduonies pažeidimus ir taikant kitus gydymo metodus, galimi grįžtami procesai ar ligos stabilizacija. Vėlesnėse stadijose nustačius ėduonį, taikant operacinį gydymą ar visai negydant, didėja komplikacijų, vedančių prie danties netekimo, tikimybė. Dantų netekimas sukelia estetinių, psichologinių, emocinių problemų, turi neigiamą įtaką bendrai vaiko ar paauglio sveikatai. Todėl didžiausias odontologų siekis yra išlaikyti sveikus vaikų dantis, taip pat išugdyti gerus burnos higienos bei mitybos įpročius, mažinančius ėduonies išsivystymo galimybę.

          Siekiant išanalizuoti ikimokyklinio amžiaus vaikų tėvų žinias apie vaikų burnos sveikatą, Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biuras 2018 m. vykdė apklausą, kurios metu buvo apklausti 3-7 metų amžiaus vaikų tėvai.

       Apklausos tikslas – sužinoti ar Radviliškio rajono ikimokyklinę įstaigą lankančių vaikų tėvai dalyvauja vaikų burnos higieninių įgūdžių ugdyme bei kaip jie patys suvokia sveikos burnos būklės išsaugojimo galimybes.

         Tyrimo rezultatus galite rasti: ikimokykliukų-dantys.pdf