Kuprinių svėrimo akcijos 2015 m. rezultatai

Vaikų sveikatos profilaktinių patikrinimų duomenys rodo, kad kasmet nustatoma vis daugiau moksleivių laikysenos sutrikimų. Netaisyklinga laikysena – vienas neigiamų veiksnių, lemiančių augančio vaiko sveikatą. Dažniausiai ydinga laikysena formuojasi dėl nepakankamai gero raumenų ir raiščių sistemos vystymosi.

Vaikų raumenys yra silpni, dėl to jie greitai pavargsta – ypač, kai ilgesnį laiką kūnui tenka būti vienoje padėtyje: ilgai žiūrint televizorių, sėdint mokykliniame suole. Netaisyklinga laikysena gali pradėti formuotis ir dėl to, kad vaikas pradeda labai greitai augti, mažai juda, yra nutukęs, per sunkią kuprinę nešiojasi ant vieno peties. Sunkios kuprinės – tai vienas iš rizikos veiksnių jauno žmogaus laikysenos sutrikimams vystytis. Pernelyg sunki ar netinkamai nešiojama kuprinė gali sukelti kaklo, pečių, nugaros skausmus, apsunkinti kvėpavimą, skatinti netaisyklingos laikysenos formavimąsi.

Šių metų kuprinių svėrimo akcijos rezultatai parodė, kad daugiau nei pusės (68,7 proc.) mokinių kuprinės svoris sudarė ne daugiau kaip 10 proc. jų svorio, tai yra kuprinė buvo normalaus svorio. 25,9 proc. mokinių nešioja kuprines, kurių svoris sudarė 10-15 proc. kūno masės. Ir labai sunkias kuprines akcijos dienomis turėjo 5,4 proc. vaikų. Pastebėta, kad kad sunkesnes kuprines dažniau nešioja jauniausi (1-4 kl.) tyrimo dalyviai.

Daugiau apie tyrimą ir jo rezultatus galite sužinoti paspaudę šią nuorodą :

KUPRINIŲ SVĖRIMO AKCIJA 2015 m.