Šiaurietiško ėjimo su lazdomis treniruotės Baisogaloje

Tęsiant vykdomą projektą „Sveikos gyvensenos skatinimas Radviliškio rajone“, remiamą Europos sąjungos lėšomis, Baisogalos miestelyje du kartus per savaitę vyksta  šiaurietiško ėjimo treniruotės vyresniems. Kas kart džiugina susirenkančių entuziastų būrys, siekiančių pagerinti savo sveikatą, nuotaiką, pabendrauti.

Šiaurietiškas ėjimas su lazdomis – sparčiai populiarėjantis mankštos būdas Lietuvoje. Daugelis, pabandę eiti šiaurietiškai, tampa gerosios žinios skleidėjais ir užkrečia kitus. Taip nutiko ir Baisogaloje. O pabandyti taip pat paprasta – tereikia ateiti į užsiėmimą, kurio metu trenerė Loreta parodys, kaip teisingai apšilti prieš mankštą, kaip mankštintis ir pakvies kartu pažygiuoti kvėpuojant grynu parko oru.

Reikiamą įrangą treniruotei galima gauti vietoje nemokamai. Praktikuoti šiaurietiškąjį ėjimą, gali bet kuris žmogus, tai yra universalus užsiėmimas. Tačiau nueinamas atstumas, intensyvumas ir užsiėmimo trukmė nuo amžiaus ir žmogaus fizinės būklės priklauso. Prieš imantis sportuoti intensyviau, visuomet rekomenduojama pasikalbėti su šeimos gydytoju, pasitikrinti sveikatą, nors tokių indikacijų, kam būtų draudžiama vaikščioti su šiaurietiškomis lazdomis, nėra. Šis judėjimo būdas skiriamas kaip reabilitacija patyrusiems traumas, priešinsultinę būklę. Jis tinkamas, jei reikia kovoti su antsvoriu, osteoporozės profilaktikai, esant nugaros skausmams, treniruoja kūno raumenis, gerina kvėpavimo organų, širdies ir kraujagyslių veiklą, teigiamai veikia nuotaiką.

Vis daugiau žmonių atranda šiaurietišką ėjimą kaip puikią laisvalaikio leidimo, bendravimo ir sveikatos gerinimo priemonę.

Prisijunkite ir stiprinkime sveikatą kartu!

  • Užsiėmimai Baisogaloje vyksta antradieniais, ketvirtadieniais 14.00 val. iki 2020 m. sausio 30 d.,  Baisogalos neįgaliųjų dienos centre (Grinkiškio g. 4, Baosogala).
  • Užsiėmimai Šeduvoje vyks nuo 2020 m. vasario 4 d. 17.00 val. (andradieniais), Šeduvos gimnazijos pradinių klasių korpusas (Panevėžio g. 30, Šeduva)
  • Užsiėmimai Radviliškyje vyks nuo 2020 m. vasario 6 d. 14.00 val. (ketvirtadieniais), Radviliškio r. visuomenės sveikatos biuras (Radvilų g. 17, Radviliškis)

Informacija ir registracija: i.vileikyte@radviliskisvsb.lt, 8 638 06133.

Informaciją parengė: VSPS Loreta Kučinskienė