„Būsiu sveikas ir saugus“

Socialiniai įgūdžiai yra neatskiriama gyvenimo dalis. Nuo to, kaip sėkmingai jie diegiami vaikui, priklausys tolimesnis jo gyvenimas. Gebėjimas užmegzti kontaktą, palaikyti draugiškus santykius, suprasti ir pažinti savo bei kitų žmonių jausmus, yra labai svarbus harmoningos asmenybės formavime. Taip pat ne mažiau svarbūs yra kasdieninio gyvenimo įgūdžiai: žinios apie sveikos mitybos principus, higienos įgūdžių formavimas, gebėjimas laikytis visuomenėje priimto elgesio taisyklių, mokėjimas atpažinti neigiamus reiškinius. Socialinių bei kasdieninio gyvenimo įgūdžių visuma padeda žmogui sėkmingai funkcionuoti visuomenėje, konstruktyviai spręsti gyvenime iškylančias problemas.
2019-10-29 Radviliškio parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centro Vaikų dienos centre „Ąžuoliukas” buvo organizuoti mokymai „Būsiu sveikas ir saugus”. Mokymuose dalyvavo VDC „Ąžuoliukas” lankytojai ir vaikai iš Tyrulių ir Radviliškio seniūnijų.
Pirmoje mokymų dalyje vaikai žaidė susipažinimo žaidimus, pasakojo apie save, savo pomėgius. Vaikų dienos centro „Ąžuoliukas” lankytojai pristatė vaikų dienos centro veiklas.
Antroje dalyje Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biuro sveikatos stiprinimo specialistės Agnė Šlekienė ir Ieva Vileikytė, visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Albina Lukošienė supažindino vaikus su sveikos mitybos principais, sveiko gyvenimo būdo, asmens higienos laikymosi svarba, apie kūno ir dantukų priežiūrą. Už puikiai atliktas praktines užduotis vaikai gavo visuomenės sveikatos biuro dovanu – raktų pakabukus ir dantų šepetėlius.
Po pietų į susitikimą su vaikais atvyko Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Radviliškio rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus vyriausiasis tyrėjas (bendruomenės pareigūnas) Aivaras Kardašius. Diskutuodami su policijos pareigūnu apie teises ir pareigas, apie smurtą, patyčias, socialinių tinklų pavojus, vaikai mokėsi atpažinti neigiamus reiškinius visuomenėje, bei nuo jų apsisaugoti. Taip pat praktinių užsiėmimų metu vaikai mokėsi saugumo kelyje – taisyklingai eiti per perėją, segėti atšvaitą.
Mokymus organizavo Tyrulių seniūnijos socialinės darbuotojos darbui su šeimomis Valė Bernotavičienė ir Asta Biliuvienė. Mokymus padėjo įgyvendinti VDC „Ąžuoliukas” socialinės darbuotojos Jelena Vyšniauskienė ir Inga Ragauskaitė.
Vaikų dienos centro veiklos organizuojamos, įgyvendinant projektą „Vaikų dienos centras „Ąžuoliukas”. Projektą finansuoja LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.
Informaciją parengė:
RPBSPC VDC „Ąžuoliukas” socialinės darbuotojos Jelena Vyšniauskienė ir Inga Ragauskaitė