Dalyvavimas užsiėmimuose – lengvesnis būdas „išgyventi“ karantiną

Lietuvoje paskelbus karantiną daugelis veiklų persikėlė į nuotolinę erdvę. Ne išimtis ir Radviliškio rajono  visuomenės sveikatos biuro organizuojami renginiai bei užsiėmimai. Kad radviliškiečiams lengviau būtų „išgyventi“ karantiną ir praleistas laikas namuose būtų sveikatai palankus, visuomenės sveikatos biuras nuo spalio mėn. pradėjo organizuoti sveikatos stiprinimo užsiėmimus nuotoliniu būdu.  Tai leido radviliškiečiams saugiai stiprinti savo sveikatą dalyvaujant įvairiose nemokamuose veiklose neišeinant iš namų.

Viena iš daugiausiai susidomėjimo sulaukusi veiklų – sportas namuose!

Nuo spalio iki gruodžio vidurio buvo organizuojamos nemokamos funkcinės treniruotės su trenerėmis Jolanta bei Aiste, kurių metu radviliškiečiai aktyviai ir sveikai leido vakarus. Smagu ir tai, kad ši veikla susidomėjimo sulaukė įvairaus amžiaus žmonių grupėse – sportuoti norėjo tiek jaunimas, darbingo amžiaus žmonės, tiek ir senjorai.

Radviliškiečiai ne tik sportavo, bet ir ugdėsi sveikos gyvensenos įgūdžius bei gilino sveikatos stiprinimo žinias.

Nuo spalio mėn. visi norintys galėjo dalyvauti nuotolinėje sveikos mitybos įgūdžių formavimo programoje su Vaida Kurpiene. Jos metu, kiekvieną trečiadienį, žingsnelis po žingsnelio buvo ugdomi sveikos mitybos įgūdžiai: mokomasi sąmoningo valgymo, mitybos rėžimo, tinkamo maisto produktų pasirinkimo ir pan.  Dar viena programa, kurioje kartu su „Sveikatai palankus“ komanda buvo ugdomi sveikos gyvensenos įgūdžiai –  tai Sveikatos stiprinimo programa skirta širdies ir kraujagyslių ligų bei cukrinio diabeto prevencijai. Jos metu, buvo gilinamos žinios sveikos gyvensenos, fizinio aktyvumo bei streso valdymo temomis, taip pat mokomasi sveikatai palankaus maisto gaminimo principų.

Siaučiant pandemijai kaip niekad svarbu ne tik laikytis visų užkrečiamųjų ligų prevencijos reikalavimų, bet ir stiprinti imunitetą. Tad gruodžio 16 d. buvo organizuota nuotolinė paskaita „Imuniteto priešai ir draugai“. Jos metu buvo aptarti imunitetą silpninantys veiksniai bei priemonės, galinčios jį sustiprinti. Paskaitą skaitė šeimos gydytoja Laima Rimkutė, kuri  ne tik dalinosi mokslų grįstais imuniteto stiprinimo patarimais, bet ir mielai atsakinėjo į paskaitos dalyvių užduodamus klausimus.

Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biuras, norėdamas padėti lengviau „išgyventi“ karantino laikotarpį“ gyventojus kvietė dalyvauti nemokamuose psichikos sveikatos stiprinimo užsiėmimuose.

Karantino metu pasikeitus įprastam gyvenimo ritmui bei tamsėjant vakarams vis daugiau žmonių susiduria su psichologine įtampa, stresu bei prastėjančia nuotaika. Šiuo laikotarpiu ypač svarbu tapo rūpintis savo psichine sveikata, rasti laiko atsipalaidavimui. Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biuras, norėdamas padėti lengviau „išgyventi“ karantino laikotarpį“ gyventojus kvietė dalyvauti nemokamuose psichikos sveikatos stiprinimo užsiėmimuose.

Nuotolinėse praktinėse neuroedukacijos paskaitose su Rėda Grigaitiene bei fraktalų piešime su fraktalinio metodo mokytoja Brigita Paulauskiene buvo mokomasi atsipalaiduoti ir pažinti save per dailės terapiją. Dar vienas renginys vykęs gruodžio 9 dieną – „Maudynės Gonge“. Tai jau tradicija tapęs Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biuro organizuojamas renginys, kurį šiais metais teko perkelti į virtualią erdvę. Vyrenijaus Andrijausko sukurta „garsų kelionė“ padėjo žmonėms atsipalaiduoti, nurimti: „Ačiū. Labai emocinga kelionė…“, „…,buvo labai puikus atsipalaidavimas“, „… Man to relakso jau labai reikėjo“.

Be viso to dar buvo organizuojami individualūs ir grupiniai psichologinės gerovės ir psichikos sveikatos stiprinimo užsiėmimai įmonėms, įstaigoms, bendruomenėms, pavieniams asmenims. Mokyklų bendruomenėse mokytojams, tėvams bei mokiniams buvo organizuojamos Evaldo Karmazos paskaitos. Taip pat dviejose ugdymo įstaigose buvo vykdoma 32 valandų „Bendrojo ugdymo mokyklų darbuotojų gebėjimų visuomenės psichikos sveikatos srityje stiprinimo veiklos“ programa bei dviejose įmonėse buvo vykdoma 40 valandų „Psichikos sveikatos kompetencijų didinimo įmonių darbuotojams veiklos“ programa.

Buvo skatinamas sveikas ir nuotaikingas švenčių laukimas.

Kad šių metų neįprastas žiemos švenčių laukimas būtų kuo sveikesnis nuo gruodžio 1 iki  24 dienos, kasdien Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biuro „Facebook“ paskyroje buvo dalinamasi labai  paprastomis, bet šypseną sukeliančiomis bei gerų emocijų suteikiančiomis, užduotėlėmis. Užduotėlių vykdytojai turėjo progą ne tik pastiprinti sveikatą, bet ir laimėti biuro įsteigtus prizus.

Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biuras labai džiaugiasi dideliu būriu radviliškiečių, kurie taip aktyviai jungėsi prie nuotolinių veiklų ir stiprino sveikatą namuose! Tikimės, kad ir Naujais 2021 metais būsite tokie pat aktyvūs ir dalyvausite biuro organizuojamuose užsiėmimuose! Informaciją apie naujai organizuojamas  veiklas skelbsime biuro internetinėje svetainėje www.radviliskisvsb.lt bei Facebook paskyroje https://www.facebook.com/radviliskiovsb. Linkime jaukaus ir saugaus Naujųjų metų laukimo bei sveikatos pripildytų Naujųjų 2021 -ųjų metų.

Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biuro informacija