Mokiniai ieškojo sprendimų – kaip nepaversti maisto šiukšle

Radviliškio rajono Visuomenės sveikatos biuras, kasmet balandžio mėnesį, minėdamas Pasaulinę sveikatos dieną – balandžio 7-tąją – organizuoja mokinių konferenciją ir kviečia atkreipti dėmesį visą visuomenę į aktualias sveikatos problemas. Kasmet mokiniai ir jiems padedantys pedagogai, visuomenės sveikatos specialistai, dirbantys ugdymo įstaigose, kartu pagal iš anksto pasiūlytą temą ruošia pranešimus ir pristato konferencijos metu.

Šių metų tema  – ,,Nepaversk maisto šiukšle…“, skirta maisto švaistymo mažinimui, todėl šia, aktualia tema pasiruošė net trylika mokinių komandų iš Gražinos, Pakalniškių, Pociūnėlių pagrindinių mokyklų, V.Kudirkos, Vaižganto progimnazijų, Šeduvos, Grinkiškio J. Poderio, Šiaulėnų M.Šikšnio, Baisogalos, Sidabravo gimnazijų.

Konferencijos pradžioje sveikinimo žodį tarė Radviliškio rajono savivaldybės mero pavaduotojas Kazimieras Augulis, švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Genovaitė Juodeikienė bei savivaldybės vyriausioji gydytoja Aistė Ginaitienė. Svečiai pasidžiaugė, kad mokiniai ruošiasi ir kasmet dalyvauja visuomenės sveikatos biuro organizuojamose konferencijose, tuo parodydami, kad jiems svarbu ne tik sveikai maitintis bet ir saugoti gamtą, siekiant mažinti taršą maisto atliekomis.

Konferencijoje dalyvavę mokiniai kartu su jiems padėjusiomis pasiruošti pedagogėmis bei visuomenės sveikatos priežiūros specialistėmis stebino paruoštų darbų brandumu, žiniomis, atliktų tyrimų ir sukurtų video originalumu. Džiugu buvo matyti mokinius, jau ne pirmus metus dalyvaujančius mūsų organizuojamose konferencijose – užaugusius, drąsiai skaitančius pranešimus bei laisvai reiškiančius mintis. Ši patirtis, akivaizdu, duoda daug daugiau nei vien žinias. Mažiau drąsūs pirmą kartą dalyvaujantys mokiniai taip pat buvo parengę įdomius pranešimus, atlikę įvairias apklausas savo mokyklose ir pateikę jų rezultatus kitiems klausytojams.

Mokinių ir  pedagogų žinioms pagilinti atvyko VŠĮ ,,Sveikatai palankus“ maisto technologė – Ramintą Bogušienę, kuri skaitė pranešimą ,,Sveikos mitybos ir maisto švaistymo sąsajos“ bei pravedė edukacinį užsiėmimą ,,Maisto produktų analizė, mitybos ABC, maisto gaminimas – degustacija“. Lektorė Raminta Bogušienė kvietė būti atidiems ir atidžiai skaityti, kas parašyta ant pakuočių, kokių medžiagų yra daugiausiai tame gaminyje, juk pirkdami tam tikrą produktą tikimės, kad jis bus sveikas ir saugus mums, ir mūsų šeimos nariams. Taip pat kartu su mokiniais gamino skanų ir sveiką užkandį. Kad pasirinkimas būtų teisingas – reikalingos žinios, todėl ir klausimų lektorė sulaukė labai daug.

Konferencijos pabaigoje visiems dalyviams ir svečiams buvo įteiktos padėkos bei atminimo dovanėlės