Mokinių konferencija „Laisvas nuo priklausomybių – misija įmanoma?“

Šiais metais daugelis savivaldybių švenčia Lietuvos sveikatą stiprinančių mokyklų veiklos 25-metį ir šia proga visą balandžio mėnesį vyksta renginiai, kuriais siekiama skatinti mokinių pasitikėjimą savo galimybėmis stiprinti savo ir artimųjų sveikatą ir kurti sveikatai palankią aplinką. Vienas ir tokių renginių – balandžio 12-ąją suorganizuota mokinių konferencija „Laisvas nuo priklausomybių – misija įmanoma?“.Šių metų konferencijos tema – narkotikų prevencija. Šia tema panešimus paruošė net dvylika mokinių komandų iš Gražinos pagrindinės, Alksniupių pagrindinės mokyklų, Lizdeikos, Šeduvos, Grinkiškio J. Poderio, Šiaulėnų M.Šikšnio, Baisogalos, Sidabravo gimnazijų.

Ši Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biuro organizuota konferencija – jau kaip tradicija tapęs renginys, kuriuo siekiama atkreipti dėmesį į aktualias sveikatos problemas. Kasmet mokiniai ir jiems padedantys pedagogai, visuomenės sveikatos specialistai, dirbantys ugdymo įstaigose, kartu pagal pasiūlytą temą ruošia pranešimus ir pristato konferencijos metu.

Konferenciją atidarė l/d „Kregždutė“ vaikai pristatydami savo paruoštą meninę programą, sveikinimo žodį tarė Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Justė Venckutė bei vyriausioji savivaldybės gydytoja Aistė Ginaitienė. Jos pasidžiaugė, kad mokiniai ruošiasi ir kasmet dalyvauja visuomenės sveikatos biuro organizuojamose konferencijose, bei palinkėjo sėkmės pristatant pranešimus šia aktualia tema.

Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Radviliškio rajono policijos komisariato veiklos skyriaus vyriausiasis tyrėjas Aivaras Kardašius konferencijos dalyviams papasakojo apie narkotinių medžiagų paplitimą mūsų šalyje bei supažindino su šios nelegalios veiklos teisine atsakomybę.

Konferencijoje dalyvavę mokiniai kartu su jiems padėjusiomis pasiruošti pedagogėmis bei visuomenės sveikatos priežiūros specialistėmis, stebino paruoštų darbų kūrybiškais pristatymais brandumu bei žiniomis. Džiugu buvo matyti mokinius, jau ne pirmus metus dalyvaujančius mūsų organizuojamose konferencijose – užaugusius, drąsiai skaitančius pranešimus bei laisvai reiškiančius mintis. Ši patirtis, akivaizdu, duoda daug daugiau nei vien žinias. Mažiau drąsūs pirmą kartą dalyvaujantys mokiniai taip pat buvo parengę įdomius, nenuobodžius pranešimus.

Įsibėgėjus konferencijai, trumpam atsipūsti, visi konferencijos dalyviai ir svečiai buvo pakviesti išeiti į lauką, kuriame jų laukė kinologas su dviem puikiais tarnybiniais šunimis Bartu ir Kingu. Jie atliko parodomąją programą, kurios metu iš konferencijos dalyvių aidėjo plojimai ir susižavėjimo šūksniai. Po parodomosios programos kinologas mielai atsakinėjo į užduodamus klausimus.

Konferencijos pabaigoje, apibendrindama visus konferencijoje girdėtus pranešimus, Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė laikinai einanti direktorės pareigas Skaidrė Armonienė pasidžiaugė, kad kasmet pranešimai tampa vis įdomesni, originalesni, kūrybiški bei visiems dalyviams įteikė padėkos raštus bei atminimo dovanėlės.