Plakatų konkurso „Antibiotikai“ nugalėtojai

Antibiotikų atradimas buvo esminis lūžis infekcinių ligų gydymo istorijoje. Antibiotikai leido išgydyti iki tol buvusias mirtinas ligas. Tačiau vertėtų nepamišti, kad neatsakingas antimikrobinių vaistų vartojimas turi ir neigiamas pasekmes tiek pačiam ligoniui, tiek apskritai infekcinių ligų gydymo sėkmingumui, todėl antibiotikus reiktų vartoti tik tada kai būtina, griežtai pagal gydytojo instrukcijas, o ne savo nuožiūra.

Svarbu žinoti:

  • NIEKADA nepirkite antibiotikų be recepto;
  • NIEKADA nekaupkite antibiotikų atsargų ateičiai;
  • NIEKADA nevartokite antibiotikų likučių, likusių nuo buvusio gydymo;
  • NIEKADA nesidalinkite antibiotikais su kitais.

Lietuvoje nuo 2008 m. minima Europos supratimo apie antibiotikus diena. Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biuras taip pat mini šią dieną ir lapkričio mėnesį organizavo 7-8 klasių rajono moksleivių plakatų kūrimo konkursą „ Antibiotikai!“

Konkurso tikslas – ugdyti atsakomybę už savo ir savo artimųjų sveikatą, plėtoti teisingą antibiotikų vartojimą, sudominti jaunimą kūrybingo bendravimo formomis.  Konkursui buvo pristatyti 22 plakatai. Biuro sudaryta komisija, kuri, atsižvelgdama į pateiktų darbų meniškumą ir estetiškumą, temos suvokimą, gebėjimą vaizdu perteikti mintis, išrinko nugalėtojus:

I vieta – Radviliškio Vinco Kudirkos progimnazijos 8 klasės mokinė  Emilija Laurutytė.

II vieta – Radviliškio r. Sidabravo gimnazijos 8 klasės mokinės Rugilė Matulevičiūtė, Fausta Tvarijonaitė, Vanesa Dubnikaitė.

III vieta – Radviliškio r. Grinkiškio Jono Poderio gimnazijos 7 klasės mokinė Skaistė Gudelytė.

Sveikiname nugalėtojus!

Dėl prizų atsiėmimo kreiptis į savo mokyklos visuomenės  sveikatos priežiūros specialistę.