Projekto „Sveikos gyvensenos skatinimas Radviliškio rajone“ programos „Vaikų emocinės sveikatos stiprinimas“ įgyvendinimas Kudirkos Progimnazijoje

Radviliškio visuomenės sveikatos biuras  vykdo projektą „Sveikos gyvensenos skatinimas Radviliškio rajone“. Viena iš projekto programų yra „Vaikų emocinės sveikatos stiprinimas“. Programa skirta vaikų iki 18 metų sveikatos raštingumo gerinimui, skatinant vaikų sveikos gyvensenos ugdymą. Programos  tikslams pasiekti buvo vykdomos veiklos  ir mūsų mokykloje. Gruodžio 03 dieną mokykloje lankėsi asociacijos „TRINUS“ lektorius Edvinas Vrubliauskas. Šis   užsiėmimas buvo skirtas „Vaikų emociniam sveikatos stiprinimui“. Jame dalyvavo 6b klasės mokiniai. Užsiėmimo tikslas -padėti mokiniams geriau susipažinti vienas su kitu, mokytis išgirsti vienas kitą, bei  kalbėtis tarpusavyje . Užsiėmimo pradžioje vyko susipažinimas ir buvo priimti susitarimai, kaip: kalbėti po vieną, nenaudoti telefonų, būti draugiškais, gerbti vienas kitą.  Užsiėmimo metu vaikai mokėsi išklausyti ir diskutuoti, formuoti ir atstovauti savo nuomonę, pažvelgti į save iš šalies. Buvo ugdomos savybės kaip: atsakomybės už save suvokimas, gebėjimas užmegzti geresnį santykį su klase, mokomosi pakantumo kito žmogaus nuomonei.

   Mokiniai noriai dalyvavo jiems skirtuose užsiėmimuose ( vyko 4 pamokas): diskutavo, atlikinėjo užduotis komandose, žaidė , lipdė simbolius susijusius su klase,  klasės įvykiais, aiškino, kokius prisiminimus simbolizuoja jų sukurti simboliai.

  Užsiėmimo pabaigoje,  žaidimo „Noriu padėkoti,  noriu paprašyti“  metu, kiekvienas užsiėmimo dalyvis vienam iš klasės draugų dėkojo už ką nors jam svarbaus, kito ko nors prašė (leisti pažinti draugą geriau, padėti…), na, o lektoriui dėkojo už įdomiai praleistą laiką.

                                                                                                          VSPS Birutė Jučienė