Radviliškiečiai gilino žinias apie sveiką mitybą

Kovo 4 d. vakarą Radviliškio gyventojai buvo pakvieti sudalyvauti nuotolinėje paskaitoje „Kaip išsiugdyti sveikos mitybos įpročius“. Šią paskaitą vedė gyvensenos medicinos specialistė, tinklaraštininkė Ana Patapienė.

Paskaitos metu buvo diskutuota kodėl dauguma žmonių bijo pakeisti mitybos įpročius ir kaip tą baimę būtų galima nugalėti. Priminti pagrindiniai sveikos mitybos principai, valgymo procesas, aiškintasi kodėl svarbu taisyklingai valgyti? Lektorė skatino prisiminti ir  pažvelgti kaip valgo vaikai. Pasak lektorės, dažniausiai maži vaikai valgo lėtai, neskubėdami. Taip valgyti turėtume ir mes, kadangi lėtai, ramiai valgant labiau galime pasimėgauti maistu, suvalgome mažiau, o sotumo jausmas ateina greičiau.

Paskaitos metu, nemažai dėmesio buvo skirta Maisto produktų etiketėms. Lektorė ragino nepasikliauti skambiais užrašais ant pakuočių, nepatingėti pasiskaityti maisto produktų sudėties bei maistinės vertės. Dažnu atveju, skambus užrašas „sveikuoliškas“, „be laktozės“, „be cukraus“ tėra tik marketinginis triukas sukuriantis sveikesnio produkto įvaizdį. Įsigilinus į tokių maisto produkto sudėtį supranti, kad ne toks jau jis ir sveikas pasirinkimas, nes sudėtyje randi ir nelabai sveikatai palankių ingredientų. Taip pat buvo aptarta į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkantis produktus.

Radviliškio r. visuomenės sveikatos biuras džiaugiasi vis didėjančiu būriu radviliškiečių, norinčiu semtis sveikatos žinių.  Tariame didelį ačiū visiems dalyviams už aktyvų dalyvavimą paskaitoje bei lektoriai Anai už nuoširdų ir šiltą nuotolinį susitikimą bei naudingas žinias.

Translate »
Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą