Radviliškiečiai mokėsi sveikos mitybos paslapčių

Lapkričio mėn. Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biuras suorganizavo „Skanios mitybos mokymus“ radviliškiečiams , kuriuos vedė subalansuoto maisto akademijos „Pirmas šaukštas įkūrėja“ Rita Šilenskiene.

Užsimėmimai buvo vesti: Radviliškio rajono Baisogalos mokyklos – darželio bendruomenei, TAU sveiko maisto gamybos grupės senjorams, Sveikuolių klubo „Atgaja“ nariams bei visiems radviliškiečiams norintiems daugiau sužinoti kaip sveikai ir skaniai galima pagaminti patiekalus neužtrunkant begalės laiko.

Mokymų metu susirinkusieji ne tik galėjo lektorei užduoti jiems rūpimus klausimus, bet ir praktiškai išbandyti kaip galima greitai, skaniai ir svarbiausia sveikai pasigaminti įvairius patiekalus. Užsiėmimų metu buvo gaminami naminiai varškės sūreliai, Kalėdiniai saldainiai, sumuštinukai, grikių plovas, kotletukai su daržovėmis ir kt.

Mokymuose buvo ne tik dalinamasi receptais, bet ir daugumą jų buvo galima išbandyti praktiškai: žiūrint ir padedant lektoriai gaminti, o pagamintus patiekalus ir išragauti. Po mokymų dalyviai išėjo sukaupę žinių, plačiomis šypsenomis ir sočiais pilvais.

Susitikimo metu lektorė priminė radviliškiečiams, kad būdami tėvais ar bendruomenės nariais esame pavyzdys savo šeimose, bendruomenėje. Tad parodykime jiems kaip galima sveikai ir skaniai valgyti. Tam nereikia didelių pastangų, svarbiausia virtuvėje apgalvoti žingsnį į priekį ir į viską žvelgti kūrybiškai.  Taigi, Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biuras tikisi, kad žinios buvo naudingos ir mokymų dalyviai palepins ne tik save, bet ir artimuosius naujais, sveikais savo pagamintais patiekalais.