Seminaras „Fizinis aktyvumas, žinios ir prevencinės priemonės sergant onkologinėmis ligomis“

Vasario 13 diena Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biure vyko iš ES struktūrinių fondų lėšų bendrai finansuojamo projekto NR. 08.4.2-ESFA-R-630-61-0007  „Sveikos gyvensenos skatinimas Radviliškio rajone“ seminaras „Fizinis aktyvumas, žinios ir prevencinės priemonės sergant onkologinėmis ligomis“. Seminaro metu buvo skaitomi du Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos (POLA) lektorių pranešimai.

Pirmąjį pranešimą „Žinios ir prevencinės priemonės, padedančios kelionėje per vėžį“, pristatė LSMU Kauno klinikų chemoterapinės onkologijos gydytoja rezidentė Dainora Mačiulienė. Ji susirinkusiems pristatė būdus kaip būtų galima sau padėti, kokios gali būti taikomos integracinės priemonės kelionėje per vėžį.

Po pertraukėlės antrąjį pranešimą „Fizinio aktyvumo svarba sergant onkologinėmis ligomis“ pristatė lektorė, sergančiųjų lėtinėmis ligomis fizinio aktyvumo specialistė ir trenerė Virginija Petkevičienė. Ji supažindino, kodėl žmogui kenkia visceraliniai riebalai bei kodėl turėtume būti fiziškai aktyvūs siekiant išvengti ar pristabdyti onkologinės ligos progresavimą. Lektorė pristatė koks turėtų būti fizinis aktyvumas, kodėl svarbios jėgos treniruotės, dalinosi ne tik teorinėmis, bet ir praktinėmis žiniomis.

Taip pat savo patirtimi pasidalino ir VšĮ „Sveikim kartu“  direktorius bei meno terapijos spektaklio NENUGALĖTIEJI įkūrėjas Virginijus Šaulys.