Šiaurietiško ėjimo treniruotės Sidabrave

Vykdant projektą  „Sveikos gyvensenos skatinimas Radviliškio rajone“ NR. 08.4.2-ESFA-R-630-61-0007,  Sidabrave du kartus per savaitę vyksta  Šiaurietiško ėjimo treniruotės senjorams. Kas kart džiugina nemažas būrys susirenkančių entuziastų, siekiančių pagerinti savo sveikatą, nuotaiką.

Šiaurietiškas ėjimas – ėjimas su specialiomis lazdomis – populiarėja visame pasaulyje kaip kūno ir sielos sveikatinimo būdas, tinkantis įvairaus amžiaus žmonėms. Treniruočių metu atliekami pratimai su lazdomis. Šių pratimų metu apšildomi ir išjudinami raumenys, širdies ritmas pakeliamas iki tinkamo šiaurietiško ėjimo treniruotei. Jau nuo pat pirmųjų žingsnių su lazdomis žmonės pajaučia judėjimo efektyvumą ir malonumą. Užsiėmimo pabaigoje atliekami raumenų tempimo pratimai padedantys išvengti raumenų skausmo po treniruočių.

Šiaurietišku ėjimu galima užsiimti visur ir visada – miesto gatvėje, parke, miške, paupyje ar prie jūros. Tai – užsiėmimas, nereikalaujantis didelių finansinių išteklių. Šiaurietiško ėjimo treniruotės ir tinkama mityba puikiausiai gali padėti spręsti antsvorio problemas.

Per paskutinius 15 metų šiaurietiškas ėjimas įgauna vis didesnį populiarumą. Buvo atlikti įvairūs tyrimai, kurių metu palyginamojo metodo būdu buvo analizuojami tiriamųjų fiziniai duomenys einant paprastai ir einant su lazdomis. Apibendrinant tokių tyrimų rezultatus, daromos išvados, kad šiaurietišku ėjimu dėl jo teigiamo poveikio gali užsiimti visi, nepriklausomai nuo fizinio pajėgumo lygio. Kaip saugi judėjimo forma ji gali teikti džiaugsmo netgi sunkiai vaikščiojantiems ir turintiems judėjimo problemų žmonėms.

Poveikis sveikatai:

  • treniruoja  kūno raumenis;
  • gerina kvėpavimo organų, širdies ir kraujagyslių veiklą;
  • teigiamai veikia nuotaiką;
  • sunaudojama apie 20 proc. daugiau energijos lyginant su paprastu ėjimu;
  • atpalaiduojami kaklo ir sprando srities raumenys;
  • iki 30% mažiau apkrauna judėjimo aparatą, todėl ypatingai tinka turintiems sąnarių, nugaros problemų;
  • aktyvaus kvėpavimo dėka pagerina viso organizmo aprūpinimą deguonimi;
  • geriausiai pritaikyta reabilitacinė judėjimo forma sergant širdies ligomis arba po traumų;
  • pratimai su lazdomis gerina fizinį pajėgumą.

Vis daugiau žmonių atranda šiaurietišką ėjimą kaip puikią laisvalaikio leidimo, bendravimo ir sveikatos gerinimo priemonę.

Prisijunkite ir stiprinkime sveikatą kartu!

Daugiau informacijos ir registracija norintiems pajudėti: i.vileikyte@radviliskisvsb.lt, 8 638 06133

Panaudota informacija:  http://www.siaurietiskasejimas.lt/

Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Loreta Kučinskienė